Teknoloji Tesla kendi rekorunu kırdı Piyasa değeri ilk kez 1 trilyon doları aştı

Tesla kendi rekorunu kırdı: Piyasa değeri ilk kez 1 trilyon doları aştı

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın piyasa değeri, araç kiralama şirketi Hertz'in elektrikli araç filosu için 100 bin Tesla siparişi verdiğini duyurmasının ardından yüzde 9 değer kazanarak ilk kez 1 trilyon doların üzerini gördü.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Teslanın fiyatı: Teslanın piyasa değeri ne?
Arşiv

Tesla'nın hisseleri, araç kiralama şirketi Hertz'in elektrikli araç kiralama hizmetine yönelik yatırım kararının ardından yüzde 9'un üzerinde değer kazandı. Hertz, 100 bin araç sipariş etti.

Tesla hem gelir hem de karda rekor kırdı
EKONOMİ
Tesla hem gelir hem de karda rekor kırdı

Bu seviyeyi ilk kez gördü

  • Hisse değeri 1000 dolara kadar yaklaşan Tesla'nın piyasa değeri ise ilk kez 1 trilyon dolara ulaştı. ABD'li araç kiralama firmalarından Hertz, bugün yaptığı açıklamada, elektrikli araç filosunu büyütmek için 2022 sonuna kadar 100 bin Tesla aracı sipariş ettiğini bildirmişti.

Elon Musk'tan sınırları zorlayan açıklama: 40 yıl içinde Mars'ta Tesla fabrikaları kuracak
TEKNOLOJİ
Elon Musk'tan sınırları zorlayan açıklama: 40 yıl içinde Mars'ta Tesla fabrikaları kuracak

Müşterilerinin kasım ayı itibarıyla ABD'deki büyük pazarlarda ve Avrupa'daki belirli şehirlerde Tesla Model 3 araç kiralayabileceklerini belirten Hertz, şirketin küresel operasyonlarında yeni elektrikli araç şarj altyapısı da kuracağını açıklamıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.