Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Teknoloji Verilerinin Facebook ile paylaşılmasını kabul etmeyenler WhatsAppı kullanamayacak

Verilerinin Facebook ile paylaşılmasını kabul etmeyenler WhatsApp'ı kullanamayacak

Sosyal medya platformu Facebook, kendi çatısı altında faaliyet yürüyen mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili tepki çeken bir karar aldı. Alınan karara göre, kullanıcılardan verilerini Facebook ile paylaşmaları isteniyor. Bunu kabul etmeyenler, WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

Haber Merkezi Diğer
Verilerinin Facebook ile paylaşılmasını kabul etmeyenler WhatsAppı kullanamayacak
WhatsApp

Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook bünyesinde faaliyet yürüten popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gidildi.

Kabul edilmesi şart koşuldu

WhatsApp kullanıcılarından, verilerinin doğrudan Facebook ile paylaşmaları istendi. Buna göre, WhatsApp'ı açan kullanıcıların karşısına çıkacak ekranda, yeni koşullar kullanıcılara sunulacak ve kabul edilmesi istenecek. Koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

Kullanıcılar tepkili

WhatsApp'ın yeni kurallarını 'koşulsuz' olarak kabul edilmesini dayatması, kullanıcıların tepkisini topladı. Kullanıcılarına verilerinin paylaşılması dışında bir seçenek bırakmayan WhatsApp’a tepkiler, sosyal medyada günün en çok konuşulan gelişmelerinden biri oldu.

WhatsApp bilgisayarda görüntülü görüşme özelliğini aktif etti
TEKNOLOJİ
WhatsApp bilgisayarda görüntülü görüşme özelliğini aktif etti

Emniyet güçleri uyardı: WhatsApp'taki dolandırıcılara dikkat!
TEKNOLOJİ
Emniyet güçleri uyardı: WhatsApp'taki dolandırıcılara dikkat!
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.