Teknoloji WhatsApp sahibini resmen geride bıraktı

​WhatsApp Facebook'u resmen geride bıraktı! Facebook kan kaybetmeye devam ediyor

WhatsApp sahibini resmen geride bıraktı

WhatsApp sahibi Facebook’u geride bırakmayı başardı. Aktif kullanıcı sayısı her geçen gün artan popüler mesajlaşma platformu 2018’in son aylarında 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşarak Faccebook’u resmen ezdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Aktif kullanıcı sayısı olarak 2018 yılının ilk aylarında Facebook, lider konumda idi.
Aktif kullanıcı sayısı olarak 2018 yılının ilk aylarında Facebook, lider konumda idi.

WhatsApp sahibini geçti. Popüler mesajlaşma devi WhatsApp, aktif kullanıcı sayısı itibari ile 2018’i Rekorla kapattı.

FACEBOOK’U GERİDE BIRAKTI!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp 2018’in son aylarından 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısını aşarak yeni bir rekora imza attı. Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma platformu yılsonu itibari ile sahibini geçmeyi başardı.

2018 yılının ilk aylarında Facebook yarışı önde götürüyordu. Lakin WhatsApp’ın SMS’in yerini alması gün geçtikçe işin rengini değiştirmeye başladı.

WHATSAPP FACEBOOK’U NASIL GEÇTİ!

Dünyanın en popüler sosyal medya devlerinden biri olan Facebook, 2 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip. Fakat tüm bu kullanıcılar ne yazık ki eskisi kadar Facebook kullanmıyor. Yani Facebook kullanıcıları platformdan yavaş yavaş uzaklaşıyor. Bu da Facebook’un aktif kullanıcı sayının düşmesine neden oluyor.

Zira WhatsApp tarafında ise durum tam tersi yönde ilerliyor. SMS kavramını neredeyse tamamen bitiren mesajlaşma platformu, yeni kazandığı özellikler, sesli ve görüntülü arama özellikleri ile birlikte aktif kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

WhatsApp parmak izin olmadan mesajları göstermeyecek
TEKNOLOJİ
WhatsApp parmak izin olmadan mesajları göstermeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Sarı kız olarak bilinen örümceği cam fanusta besliyor: Her gün et veriyoruz
Gündem

Sarı kız olarak bilinen örümceği cam fanusta besliyor: Her gün et veriyoruz

Antalya'nın Kemer ilçesinde, bir işletmeye ait inşaat alanında, 'Sarı Ömer' ve 'Sarı kız' adlarıyla bilinen, zehirli ve et yiyen örümcek bulundu. Cam fanusa konulan örümceğe işletme sahibi İsmail Embiyaoğlu, 'Hüsamettin' adını verdi. Embiyaoğlu, "Bir kadın geldi, görünce bıraktı kaçtı, o da korktu. 'Böyle bir hayvanı ben hiç görmedim' dedi. Daha sonra bunu Facebook'tan paylaştık. 'Sarı kız' gibi isimlerle paylaşımın altına yorumlar geldi. En çok Güneydoğu'da gözüktüğü ve çok zehirli olduğu söylendi. Her gün et veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan ABD Başkanı, Erdoğan'ın dün attığı bir tweeti alıntılayarak 'Terörizmi yenin' ifadesini kullandı. Trump'ın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından görüşmeye dair açıklama yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.