Teknoloji WhatsAppta güvenlik açığı tespit edildi

WhatsApp'ta güvenlik açığı tespit edildi

WhatsApp'ta hacker'ların sizin adınıza arkadaş listenizdeki kişilere mesaj göndermesine olanak sağlayan bir açık keşfedildi. Check Point tarafından ortaya çıkartılan güvenlik açığı pek çok kullanıcıyı doğrudan ilgilendiriyor. Bu güvenlik açığı kullanılarak mesajlara müdahale edilip içeriklerinin değiştirilebiliyor.

Haber Merkezi Diğer
WhatsApp
WhatsApp

Güvenlik yazılımları üreten Check Point firması WhatsApp'ta hacker'ların sizin adınıza arkadaş listenizdeki kişilere mesaj göndermesine olanak sağlayan bir açık keşfetti. Check Point araştırmacılarına göre, hacker'lar WhatsApp güvenlik protokolündeki bir açıktan faydalanarak mesaj içeriklerini değiştirdiğini tespit etmiş.

Bu sayede bilgisayar korsanları bir kullanıcının bir grup sohbetindeki mesaj içeriğini değiştirebiliyor veya bir grup sohbetinde alıntı özelliğini kullanarak göndericinin kimliğini değiştirebiliyor. Güvenlik uzmanları söz konusu taktik sayesinde, sahte haber içeriklerinin tüm dünyada yayılmasının mümkün hale getirildiğinin de altı çiziliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.