Teknoloji YouTubea dikey reklamlar geliyor

YouTube’a dikey reklamlar geliyor

Video izlenme süresinin yüzde 70’inden fazlasını mobilden sağlayan YouTube, kampanyalardan etkin bir şekilde etkileşim alınabilmesi için, mobil sürümde dikey reklamlar özelliğini yayına almaya hazırlanıyor. Artık Instagram ve Snapchat’te olduğu gibi reklamları dikey olarak görebileceğiz.

Haber Merkezi Yeni Şafak
YouTube aylık 1.8 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı.
YouTube aylık 1.8 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Popüler video sitesi YouTube, resmi blog sayfasında yaptığı duyuruda, mobil cihazlarda görüntülenen reklam videoları için yeni bir boyut üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Kullanıcıların daha sorunsuz bir mobil deneyim yaşaması ve markaların kampanyalardan etkin bir şekilde geri dönüş alabilmesi adına, dikey reklam özelliğini yayına alacak. Reklamlar ekranın yüzde 75’ini kaplayacak ve 5 saniye sonra atlanabilecek.

İlk dikey reklam Hyundai’den

İlk dikey reklamı test amaçlı Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai yayınladı. İzleyenlerin test sürüşüne davet edildiği dikey reklam sayesinde Hyundai, %33 oranında marka bilinirliği ve %12 oranında satış başarısı elde etti.

Dikey yayınlanan Hyundai Kona reklamı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.