Dünya 340 DEAŞlı kıskıvrak

340 DEAŞ’lı kıskıvrak

ABD’nin Rakka’dan çıkarıp İdlib’e gönderdiği, Esed rejiminin ise Türkiye’ye saldırması için yol verdiği DEAŞ’lı teröristler kıskıvrak yakalandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
340 DEAŞ’lı, imha edileceklerini anlayınca teslim oldu.
340 DEAŞ’lı, imha edileceklerini anlayınca teslim oldu.

İdlib-Hama hattında muhaliflerce abluka altına alınan 340 DEAŞ’lı, imha edileceklerini anlayınca teslim oldu. Bir süredir TSK’nın gözlem noktaları kurmakta olduğu İdlib’e güneyden saldıran DEAŞ’lı teröristler, ÖSO ve diğer muhalif grupların hakim olduğu noktalara sızma yapıp sabotaj eylemlerinde bulunuyordu.

Türkiye’nin İdlib’deki askeri üs noktaları da bu grubun hedefleri arasındaydı. Son olarak TSK’nın İdlib’deki Taftenaz Üssü’nü bombalamak isteyen 23 kişilik DEAŞ’lı grup ele geçirilmişti.

ABD’ye Suriye’de kalmak ve PKK’yı desteklemek için de temel gerekçeyi oluşturan DEAŞ, İdlib’e saldırmak için geçtiğimiz günlerde Esed rejiminden yardım almıştı. Muhaliflerce teslim alınarak sorgulanan 340 DEAŞ’lıdan 80 kadarını kadınların oluşturduğu öğrenildi.

Teröre ve teröriste bonkör
GÜNDEM
Teröre ve teröriste bonkör

Hedef İskenderun’du
DÜNYA
Hedef İskenderun’du

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.