Dünya PKKnın lüks tüneli

Afrin'de ​PKK'nın lüks tüneli bulundu

PKK'nın lüks tüneli

TSK ve ÖSO, Afrin kırsalında dev bir yeraltı karargahı buldu. Bir çamlığın altında tespit edilen “tünel tesisi” bin PKK’lıyı barındıracak büyüklükte inşa edilmiş. Tünelde dairesel biçimde inşa edilmiş bir lobi, konferans salonları ve onlarca oda bulunuyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TSK ve ÖSO’nun Afrin’deki aramalarında ilçe kırsalında dev bir yeraltı karargâhı bulundu
TSK ve ÖSO’nun Afrin’deki aramalarında ilçe kırsalında dev bir yeraltı karargâhı bulundu

Mehmetçik ve ÖSO'nun 4 bin 163 teröristi imha ederek temizlediği Afrin'de tünel-mağara-sığınak bitmek bilmiyor.

Güvenlik güçleri arama-tarama faaliyetleri sırasında bu kez, yaklaşık bin teröristi barındıracak kapasiteye sahip bir yeraltı karargahı ortaya çıkardı. İlçe merkezine yakın konumdaki bir çamlığın altında tespit edilen 'tünel tesisi', görenleri hayrete düşürüyor. İnşası bitme aşamasındaki karargah, yerin 10 metre altında ve tesisin üzeri tamamen çam ormanıyla kaplı. Karargah, ormanın içinde ağaçlar nedeniyle insansız hava araçlarının güçlükle tespit edebileceği giriş çıkışlara sahip.

Zeminden ana girişe inen 8 metre genişlikteki yol, yeraltına girdikten sonra yaklaşık 100 metre uzunluğundaki bir tünelle devam ediyor. Tünelin sonunda dairesel biçimde inşa edilmiş bir lobi çıkıyor.

TSK ve ÖSO’nun Afrin’deki aramalarında ilçe kırsalında dev bir yeraltı karargâhı bulundu

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Lobiden de farklı yönlere devam eden 4 metre genişlik ve 5 metre yükseklikte 3 büyük koridor daha bulunuyor. Her bir koridorların uzunluğu 100-120 metre arasında değişiyor. Koridorların sonunda konferans salonları, onlarca oda, banyo, tuvalet ve acil çıkış noktaları gibi, toplamda yaklaşık bin teröristi aynı anda barındıracak büyüklükte alan dikkati çekiyor. Girişten itibaren tüm tünellerin araç geçebilecek genişlik ve yükseklikte yapıldığı görülüyor. Özel iş makineleriyle kazılarak yapılan yeraltı karargahının çok sayıda sütun ve 1 metreden kalın duvarlarla güçlendirilerek inşa edildiği göze çarpıyor.

REKLAM

Birden zulmü hatırladılar
GÜNDEM
Birden zulmü hatırladılar

Akdeniz’de teyakkuz
GÜNDEM
Akdeniz’de teyakkuz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.