Dünya Türkiye bizi kurtarsın

Münbiç halkı Türkiye'nin kenti teröristlerden temizlemesini istiyor

Türkiye bizi kurtarsın

Türkiye ve ABD arasındaki anlaşmaya rağmen PKK işgal ettiği Münbiç’ten henüz çekilmedi. Münbiç halkı, Türkiye’nin müdahale edip kenti teröristlerden temizlemesini istiyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TSK, Münbiç'te devriye faaliyetini sürdürüyor.
TSK, Münbiç'te devriye faaliyetini sürdürüyor.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın topraklarını işgal ettiği Münbiçliler, vatanlarının teröristlerden temizlenmesi için Türkiye'nin müdahale etmesini talep ediyor.

Terör örgütünün işgali sonucu Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Münbiç sakini Um Abdullah, "Özgürce yaşamak için talebimiz, Türkiye'nin vatanımızı teröristlerden temizlemesi. Önce Allah’tan, sonra Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda bizi desteklemesini, vatanımıza, topraklarımıza dönmemizi sağlamasını ve rahatça çocuklarımızla yaşamamıza yardımcı olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. Ahmed Muhammed Horan ise, TSK’nın Münbiç’i teröristlerden temizlemesini temenni ettiğini dile getirdi.

  • Münbiç’te 11. devriye
  • Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ABD Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Münbiç arasındaki hatta 11’inci koordineli, bağımsız devriye faaliyeti yapıldı.

Bombacıların eşlerine 2 yıl sonra ihraç
GÜNDEM
Bombacıların eşlerine 2 yıl sonra ihraç

Ticari savaşların
kazananı olmaz
EKONOMİ
Ticari savaşların kazananı olmaz

10,5 saatlik maraton
GÜNDEM
10,5 saatlik maraton

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.