|

Tüm belgeler bu tarihte e-devlet'e aktarılacak

Soy Ağacı, Miras Belgesi ve Sefer Emri Sorgulama gibi son dönemlerde hizmete aldığı uygulamalarla milyonlarca kişinin yakından takip ettiği e-Devlet sisteminde gelecek yılın sonuna kadar Bakanlıklar ve kamu kurumlarında tüm iş ve işlemlerin yapılabileceği açıklandı.

Yeni Şafak
16:23 - 8/03/2018 Perşembe
Güncelleme: 16:26 - 8/03/2018 Perşembe
AA
E-Devlet sisteminde yeni uygulamalar geliyor.
E-Devlet sisteminde yeni uygulamalar geliyor.

Son dönemlerde bir bir hayata geçirdiği uygulamalarla herkesin yoğun ilgisiyle karşılanan e-Devlet uygulaması, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren yeniliklerle yoluna devam edecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, Gaziantep'te yaptığı açıklamada, bakanlıklar ve kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerin e-Devlet'e aktarılma işlemlerinin 30 Haziran 2018'e kadar tamamlanacağını vurgulayarak, 31 Aralık 2018 itibariyle de kamudan kamuya, kamudan iş dünyasına olan e-Devlet hizmetlerinin tamamının aktarılacağını söyledi.Zerey, bakanlıkları ile Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), ICT Medya ve Harput Ajans iş birliğiyle Mavera Salonunda düzenlenen "2. Anadolu Bilişim Buluşmaları" programının açılışında, sorumluluklarında olan PTT'yi özellikle e-ticarette öncü bir teknoloji şirketi haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

31 Aralık 2018 son tarih

Bakanlıklar ve kamu kurumlarındaki iş ve işlemlerin e-Devlet'e aktarılma işlemlerinin 30 Haziran 2018'e kadar tamamlanacağını ifade eden Zerey, ikinci aşamada ise 31 Aralık 2018'e kadar kamudan kamuya, kamudan iş dünyasına olan e-Devlet hizmetlerinin tamamının aktarılacağını bildirdi.

Yarın sona erecek program kapsamında, e- ticaret, sayısal dönüşüm süreci, sayısallaşma çözümleri, sayısallaşan kentler gibi konularda çeşitli sunumlar yapılacak.


#e-Devlet
#PTT
#Soyağacı
6 yıl önce
default-profile-img