|
Reklam
Reklam
Gündem

AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek'ten HDP'ye TBMM'de sert tepki

Taksim İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının ardından Gaziantep'e yönelik hava saldırılarında masum sivilleri katleden terör örgütü PKK/YPG'nin sözcülüğüne soyunan HDP'ye TBMM'de sert tepki gösterildi. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek "Haydi söylesenize 'PKK çocuk katilidir, kadın katilidir' diye. Ne mümkün” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

11:14 . 23/11/2022 Çarşamba
IHA
AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye tepkiler sürüyor. TBMM'de HDP’nin önergesi üzerine söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “İnsanın biraz yüzü kızarır, 2 gün sonra Öğretmenler Günü'nü kutlamak nasip olmayan Ayşenur’un kanı kurumadan kadın şiddetinden bahsetmeye. Haydi söylesenize 'PKK çocuk katilidir, kadın katilidir' diye. Ne mümkün” dedi.

KONUŞMAK ZULÜM OLUYOR

TBMM'de HDP’nin önergesi üzerine söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, sözlerine Gaziantep’te terör saldırısında şehit olan 5 yaşındaki Hasan’ı ve 22 yaşındaki öğretmen Ayşenur’u yâd ederek başladı. Atabek, “Yüreğim, İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Arzu ve evladı Yağmur, Yusuf ve evladı Ecrin, Adem ve eşi Elif için alev alev yanıyor. Dün Gaziantep’te, en güvenli yerinde evinde oyuncakları ile oynarken şehit olan 5 yaşındaki Hasan ile yanıyor. Ailesinin öğretmen olduğu için gurur duyduğu Ayşenur kardeşimin şehadeti ile yanıyor. Terör saldırısı sonucu, çocukların okullarında yaralanmaları nedeniyle bir anne olarak alev alev yanarken konuşmak adeta zulüm oluyor” ifadelerini kullandı.

'PKK KADIN KATİLİDİR' DESENİZE

Atabek,
“Önerge şiddet üzerine, hadi anlatalım acıyı diyeceğim, önergeyi veren terör örgütüne 'dur' diyemeyenler ve hatta bağını kesemeyenler ve hatta sırtını dayayanlar olunca, gözleri kör, kulakları sağır, vicdanları felç olmuş ise ne desek nafile, ne desek yetersiz. Dağa kaldırılan kız çocuklarının, çocuklukları, gençlikleri, hayalleri ellerinden alınırken de önerge verseydiniz keşke. O kızlara tacizler, tecavüzler şiddetin en alası yapılırken, vicdanınız neredeydi ki. Hangi şiddetten bahsediyorsunuz siz. İnsanın biraz yüzü kızarır, 2 gün sonra Öğretmenler Günü'nü kutlamak nasip olmayan Ayşenur’un kanı kurumadan kadın şiddetinden bahsetmeye. Haydi söylesenize 'PKK çocuk katilidir, kadın katilidir' diye. Ne mümkün. Zaten biz de bugün size ne sayı, ne önlem, ne siyaset anlatacak değiliz bugün size aynada kendinize bakıp Hasan’ı, Ayşenur’u görmenizi tavsiye ediyoruz”
diye konuştu.
#TBMM
#HDP
#PKK
4 ay önce
default-profile-img