Gündem e-Devlet şifresi nasıl alınır

e-Devlet şifresi nasıl alınır? 2018 e-Devlet şifre alma ve yenileme

e-Devlet şifresi nasıl alınır

e-Devlet üzerinden soy ağacı sorgulama sayfasının hizmete girmesi ile en çok sorulan sorulardan biri ‘e-Devlet şifresi nasıl alınır?’ oldu. Öncelikle turkiye.gov.tr adresinde e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için kullanıcıların e-devlet şifresi alması gerekmektedir. e-Devlet şifrelerini e-Devlet'e giriş yapmak isteyen vatandaşlar nasıl alacak?

Diğer
. E-devlet şifresi PTT üzerinden alınabileceği gibi mobil bankacılık, mobil imza gibi yöntemlerle de alınarak e-devlet giriş yapılabiliyor.
. E-devlet şifresi PTT üzerinden alınabileceği gibi mobil bankacılık, mobil imza gibi yöntemlerle de alınarak e-devlet giriş yapılabiliyor.

e-Devlet üzerinden Alt/Üst Soy Sorgulama hizmete açılmasıyla birlikte vatandaşlar da sisteme giriş yapmak için e-Devlet şifresini öğrenmek için arama yapmaya başladı. Öncelikle e-Devlet üzerinden soy ağacı sorgulama yapabilmek için turkiye.gov.tr adresine giriş yapmak gerekiyor. e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için de kullanıcıların e-devlet şifresi alması gerekiyor. İşte e-devlet şifresi almak için yapmanız gerekenler...

PTT şubesinden e-devlet şifresi nasıl alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, T.C. Kimlik numarasının yer aldığı nüfus kağıdı, evlilik cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi belgelerden biriyle birlikte ülke içindeki PTT merkezleri ya da müdürlüklerine bizzat müracat ederek e-devlet şifresini alabilir.

PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden kimlik kartları ile e-Devlet şifresi alınmalı.

e-Devlet nasıl giriş yapılır?

PTT'den e-devlet şifresini alan vatandaslar, turkiye.gov.tr internet sitesini kullanarak e-devlet kapısına giriş yapabilir.

Giriş yapmak için T.C Kimlik numarası ile birlikte e-devlet şifresini kutulara girerek "Gönder" seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

e-Devlet iletişim bilgileri doğrulanmışsa şifrenizi sistem üzerinden yenileyebilirsiniz.

e-Devlet şifresi nasıl yeniden alınır

Profilinizdeki iletişim bilgilerinden cep telefonu ya da e-mail adresinizi doğruladıysanız, E-Devlet şifrenizi unutur, kaybeder ya da çaldırırsanız şifre yenileme işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmadıysanız tekrar PTT Şube ya da merkezlerine bizzat giderek yeni bir e-devlet şifresi almanız gerekiyor.

e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi
GÜNDEM
e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.