Gündem Katilini terlikle kovaladı

Katilini terlikle kovaladı

Adana’da dün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden şahsın katilini terlikle kovalarken vurulduğu anların görüntüsü ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre olay, dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 19 yaşındaki Hakan Denizli motosiklete bindiği sırada uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanıp kaldırdığı özel bir hastanede hayatını kaybetti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Katilini terlikle kovaladı
Adana

Adana’da dün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden şahsın katilini terlikle kovalarken vurulduğu anların görüntüsü ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre olay, dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 19 yaşındaki Hakan Denizli motosiklete bindiği sırada uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanıp kaldırdığı özel bir hastanede hayatını kaybetti. Denizli’nin hayatını kaybettiği anlar güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda saldırganın Denizli’nin yanına geldiği sora tabancayla ateş etmeye başladığı, Denizli’nin ise katiline terlik fırlatarak karşı koyup onu kovaladığı anlar olduğu görüldü. Olayda hayatını kaybeden Denizli’nin cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis ise saldırganı bulmak için geniş çaplı operasyon başlattı.

Sır gibi cinayet 17 yıl sonra çözüldü
FOTOĞRAF 13
Title
Kartepe ilçesi Köseköy Tepecik Mahallesinde 10 Haziran 2004te meydana gelen olayda, tavuk firmasına ait dağıtım kamyoneti içinde Murat Özdemirin cesedi bulundu.
Title
Firmanın dağıtım ve tahsilat işlerini yapan Özdemirin bıçaklanarak öldürüldüğü ve araçtaki paranın gasp edildiği belirlendi. Cinayetin işlendiği yıl soruşturmaya dair herhangi bir delile ulaşılamadığından dosya, faili meçhul olarak kapatıldı.
Title
Zamanla yaşanan kentleşme ile olay yeri, polis bölgesine geçti ve dosya Kocaeli Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yeniden açıldı. Cinayeti araştıran polis, Mustafa Şeker ve Hakan Fidan’ı gözaltına aldı. 11 Ekim 2021de mahkemeye çıkarılan şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Title
Olayla ilgili hazırlanan iddianamede yer alan otopsi raporuna göre, Murat Özdemirin 4ü başına öldürücü nitelikte olan 7 bıçak darbesiyle hayatını kaybettiği ve bıçak yaralarının aracın yolcu kısmında oturan bir kişi tarafından gerçekleştirilen bir saldırıyla oluştuğu tespit edildi.
Title
Olay yerinden alınan parmak izleri içinde o tarihte kimliği belirlenemeyen 13 parmak ve avuç izi, Olay Yeri Şube Müdürlüğü ekiplerince yeni teknolojik imkanlarla tekrar incelendi.
Title
İzlerden birinin Hakan Fidanın sağ el serçe parmak izi, üçünün ise iki elinin avuç izleri olduğu belirlendi. Ayrıca Fidanın cep telefonunun, olay tarihinde, olay yerindeki baz istasyonundan sinyal verdiği tespit edildi.
Title
Olayın birden fazla kişi tarafından gerçekleştirilmiş olabileceğinden şüphelenen ekipler, Hakan Fidanın olay tarihinde kullandığı R.S. adına kayıtlı cep telefonunun görüşme kayıtlarını inceledi. Olayın yaşandığı gün Mustafa Şeker tarafından kullanılan Z.D. adına kayıtlı cep telefonu ile 18 kez görüşme yapıldığını saptayan polis, Mustafa Şekerin öldürülen Murat Özdemirin çalıştığı tavuk firmasında daha önce muhasebeci olarak çalıştığını ve cep telefonunun olay günü cinayetin işlendiği yere yakın baz istasyonundan sinyal verdiğini belirledi.
Title
İddianamede Murat Özdemirin firmanın aracına kendisinden başka bir kişiyi almasının yasak olduğu bilgisine yer verildi. Bıçak darbelerinin aracın yolcu kısmında oturan bir kişi tarafından gerçekleştirilmesini göz önüne alan polis, cinayetin Murat Özdemirin tanıdığı ve durumundan şüphelenmeden araca aldığı birisi tarafından işlendiğini değerlendirdi. Harekete geçen ekipler, Mustafa Şeker ve Hakan Fidanı gözaltına aldı.
Title
Hakan Fidan ve Mustafa Şekerin poliste ve savcılıkta alınan ifadelerine de iddianamede yer verildi. 2 şüpheli de olay günü Köseköy Sanayi Sitesi civarında Murat Özdemir ile karşılaştıklarını söyledi.
Title
Mustafa Şeker ifadesinde, Hakan Fidanın Murat Özdemirden kendisini gideceği yere bırakmasını istediğini belirtti. Hakan Fidan ise arabaya Mustafa Şeker ile birlikte bindiklerini, araçta giderken Mustafa Şekerin Murat Özdemirden borç olarak verdiği 38 bin TLsini geri istediğini, bir süre sonra kendisinin araçtan indiğini ve Şeker ile Özdemirin yola devam ettiğini söyledi. Olayla ilgili tanık sıfatıyla ifadesi alınan A.O., komşusu olan Hakan Fidanın 2004 yılında bir akşam eve gelerek, birinin boğazını keserek öldürdüğünü ve kendisinden pantolonunu yıkamasını istediğini belirtti. Tanık olarak ifade veren A.O.nun annesi F.Ş.A. ise Hakan Fidanın pantolonun iyi yıkanmaması nedeniyle çıkan tartışmada belindeki silahı kızı A.O.nun ağzına sokarak tehdit ettiğini ve Adamı öldürdüm, doğradım dediğini söyledi.
Title
Dosyanın tamamını değerlendiren cumhuriyet savcısı, Mustafa Şekerin olay öncesinde sıkı diyaloğu bulunan, suç potansiyeli olduğunu bildiği Hakan Fidan ile planlı şekilde hareket ederek, Murat Özdemiri öldürmeyi ve aracındaki paraları almayı amaçladıklarına kanaat getirdi.
Title
Aracına başka kimseyi almayan Murat Özdemirin, daha önce aynı iş yerinde çalışmaları nedeniyle Mustafa Şekere güvenerek şüphelileri aracına aldığı değerlendirilen iddianamede, şüphelilerin Murat Özdemiri bıçakla 7 kez vurarak öldürdükleri ve el çantasındaki toplam değeri 24 bin 556 TL olan çek ve parayı gasp ettiklerine belirtildi.
Title
Kocaeli 4üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede; şüpheliler hakkında tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile gece vakti, birden fazla kişi ile silahla yağma suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.
Sır gibi cinayet 17 yıl sonra çözüldü
Kocaeli'de bir tavuk firmasında çalışan Murat Özdemir cinayetinin sır perdesi 17 yıl sonra aralandı. Hazırlanana iddianamede Murat Özdemir'in, daha önce iş yerinden tanıdığı Mustafa Şeker'e güvenerek şüphelileri aracına aldığı ve 7 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirtilerek Şeker ve Fidan hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Üsküdar'da kadın cinayeti: Arabada öldürüp hastaneye bıraktı
GÜNDEM
Üsküdar'da kadın cinayeti: Arabada öldürüp hastaneye bıraktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.