Gündem Sınırda en az 20 terörist etkisiz hale getirildi

Irak sınırında en az 20 terörist etkisiz hale getirildi

Sınırda en az 20 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'de üs bölgesine yapılan saldırı sonucu 4 askerimiz şehit olmuştu. Güvenlik güçlerinin saldırının ardından Türkiye-Irak sınırındaki operasyonları sonucu en az 20 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin bilgisi şehitlerimiz için düzenlenen tören alanında bir not ile katılanlara bildirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv: Hava harekatı
Arşiv: Hava harekatı

Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit olan 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.

TÖREN ALANINDA SALDIRININ ARDINDAN EN AZ 20 TERÖRİSTİN ETKİSİZLEŞTİRİLDİĞİ NOTU DAĞITILDI

Tören alanında dağıtılan tören bilgi notunda şehitlerin kanının yerde kalmadığı belirtilerek, saldırının ardından yürütülen operasyonda, en az 20 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Tören bilgi notunda şu ifadelere yer aldı:

  • "Sözde ZAP terörist kampına sıfır noktasında bulunan Irak sınırındaki Seriberi üst bölgesinde çıkan çatışmada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 askerimiz de yaralanmıştır. Yaralı personellerimizin tedavilerine Çukurca, Hakkari ve Van'da devam edilmektedir. Bölgede bulunan unsurlarımız tarafından çatışmanın başladığı andan itibaren sabahın erken saatlerine kadar kahramanca yürütülen operasyonlar sonucu en az 20 terörist etkisiz hale getirilmiş. Ve kahraman silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayarak intikamları alınmıştır."

Şehit Erhan Çiyapul'un cenazesi memleketi Iğdır'a, şehit Murat Şahin'in cenazesi Giresun'a, şehit Şevket Çetin'in cenazesi Kırıkkale'ye, şehit Yener Kırıkcı'nın cenazesi ise Ankara'ya uğurlanmak üzere Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na götürüldü.

Bakan Akar ve komutanlardan sınıra çıkarma
GÜNDEM
Bakan Akar ve komutanlardan sınıra çıkarma

Irak sınırında 4 asker şehit oldu
GÜNDEM
Irak sınırında 4 asker şehit oldu

Tel Rıfat'ta PKK karargahı vuruldu: Teröristler havaya uçtu
OYNAT 00:21
Tel Rıfat'ta PKK karargahı vuruldu: Teröristler havaya uçtu
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyinde operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Örgütün karargahı olarak kullanılan yeri tespit eden TSK unsurları, tank atışlarıyla binayı vurdu. Atışlar sonrasında teröristlerin havaya uçtuğu anlar kameralara yansıdı. TSK'nın operasyonunda 18 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.