SÜPER LİG

Abdülkadir'den Liverpool yanıtı

Trabzonspor'un genç oyuncusu Abülkadir Ömür Liverpool iddialarıyla ilgili, "Burada başarı elde etmeden Avrupa'ya gitmem gibi bir durum yok. Kulüp 'git' derse giderim, 'kal' derse kalırım" açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren bordo-mavili takımda yıldız futbolcular Jose Sosa ve Abdülkadir Ömür basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Abdülkadir transfer iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Sosa ise takıma dönüşüyle ilgili konuşu.

İki futbolcunun basın toplantısında öne çıkanlar şöyle;

Ömür: Bizim hayalimizdi

  • "Altyapıdan tüm arkadaşlarımızla bir aradayız. Bu bizim hayalimizdi. Çok mutluyuz. İnşallah birçok genç arkadaşım burada kalabilir."

"Önceliğim Trabzonspor"

  • "Beni ben yapan Trabzonspor'dur. Burada başarı elde etmeden Avrupa'ya gitmek gibi bir durum yok. Önceliğim Trabzonspor. Avrupa'da oynama hedefi, her futbolcunun hayalidir. İnşallah bir gün orada oynarım."

"Messi'ye benzetilmek inanılmaz bir şey"

  • "Karakterinden dolayı çocukluğumdan beri Iniesta'yı örnek alırım. Sahada hiçbir futbolcuyla diyaloğa girmeden oynaması gözüme çarpmıştı. İnsanlar oyun stili olarak beni Messi'ye benzetiyor. Ona benzetilmek inanılmaz bir şey. İnşallah buna layık olabilirim."

"Kulüp 'git' derse gideriz, 'kal' derse kalırız"

  • "Liverpool çok önemli bir kulüp. Tabii ki bu teklifler öncelikle kulübümüzün konuşabileceği şeyler. Kulübün menfaatleri öncelikli olur. Kulüp 'git' derse gideriz, 'kal' derse kalırız."

"Burak abiyle aramız iyiydi"

  • "Bakalım, nasip. Burak (Yılmaz) abiyle aramız iyiydi. Hayırlısı oldu diye düşünüyorum. Biz dışarıda abi kardeş olarak devam ederiz."


Sosa: En kısa sürede dönmek için çalışacağım

  • "Oynamayacak olsam da kampa geldim. Kaptanlığın verdiği sorumlulukla arkadaşlarımın yanında olmak için buradayım. Böyle büyük bir camiada kaptanlık yapabilmek, hocanızın size güvenmesi gerçekten çok mutlu eden bir durum. Tüm arkadaşlarım gibi elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İkinci yarıya çok daha iyi bir şekilde girmek istiyoruz. Dönüşümle ilgili tam tarih veremem ama en kısa sürede dönmek için çalışacağım."

"Ne kadar önemli olabileceklerini Abdülkadir'e bakınca görebilirler"

  • "Abdülkadir gibi diğer gençlerin de bizimle olması çok önemli. Abdülkadir'in varlığı da onlar için önemli. Bu takım için ne kadar önemli biri olabileceklerini ona bakınca görebilirler."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.