Spor Advocaattan Aziz Yıldırıma şartlı evet

Advocaat'tan Aziz Yıldırım'a şartlı 'evet'

Önceki günlerde Şekip Mosturoğlu'nun 1 yıllık daha sözleşme teklifi yaptığını açıkladığı Dick Advocaat, sarı lacivertli yönetime kararını bildirdi.

Abone Ol Google News
Mustafa Göksel Yeni Şafak
Advocaattan Aziz Yıldırıma şartlı evet
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, sarı lacivertlilerin uzatma teklifiyle ilgili şart koştu.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, başkan Aziz Yıldırım tarafından kendisine teklif edilen 1 yıl daha devam önerisine şartlı 'evet' dedi.

Hollandalı teknik adamın yeni sözleşme için Yıldırım'a gelecek sezon yapılacak transferleri ve kadro revizyonunu şart koştuğu öğrenilirken başkanın da bu istekleri onayladığı belirtildi. Mayıs ayında tekrar bu konu üzerinde görüşmek için sözleşen ikilinin yapacakları son görüşmenin ardından yol haritalarını çizecekleri ifade edildi.

Yardımcıları da devam edecek
Sezon başında iki önemli yardımcı teknik adamla Fenerbahçe'ye gelen Advocaat'ın yönetime bu konuda da istekte bulunduğu aktarıldı. İki yardımcısı Cor Pot ve Marinus Been ile yola devam etmek isteyen tecrübeli teknik adamın bu talebinin de yönetimde olumlu karşılık bulduğu belirtildi.

Transfer raporu çıkartılacak

Pereira'nın gidişi sonrasında çok kısa bir zamanda sadece Jeremain Lens'i transfer edebilen Fenerbahçe yönetimi devre arasında ise maliyetlere takılmıştı. Sezon sonunda Advocaat'ın raporu doğrultusunda Hollandalının istediği oyuncuları takıma kazandırmak isteyen yönetimin oyuncu satışı ve yan gelirlerle bu maliyetleri karşılamak istediği aktarıldı.


'Advocaat'a 1 yıl daha teklif edildi'
SPOR
'Advocaat'a 1 yıl daha teklif edildi'


Dick Advocaat, sezon başında Fenerbahçe ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştı;


Fenerbahçe'de Dick Advocaat imzayı attı
OYNAT 04:16
Fenerbahçe'de Dick Advocaat imzayı attı
Fenerbahçe, anlaşmaya vardığı Hollandalı teknik direktör Dick Advocaat'la 1 yıllık sözleşme imzaladı.Ülker Stadı'nda Advocaat için düzenlenen imza töreninde kulübün genel sekreteri Mahmut Uslu, asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Ahmet Önder Fırat, Ozan Balaban da hazır bulundu. Basın toplantısını Advocaat'ın ailesi ile yardımcısı Cor Pot da takip etti.Fenerbahçe'ye geldiği için harika duygular beslediğini vurgulayan Advocaat, futbol sistemiyle ilgili de bilgi vererek şöyle konuştu:"İdmana bir kere çıktım. Son yıllara bakarsak Fenerbahçe ya şampiyon olmuş ya da ikinci. Demek ki Fenerbahçe'nin iyi bir kadrosu var." diye konuştu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.