|

Ali Koç'tan Barcelona sürprizi

Fenerbahçe Kulübü'nde başkan adaylığını açıklayan Ali Koç, uzun soluklu ve profesyonel çalışmalar neticesinde rotasını belirledi. Çocukluğundan bu yana başkanlık hayali olduğunu daha önce belirten 49 yaşındaki Ali Koç, 2015'te gerçekleşen kongrenin ardından çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yeni Şafak
10:23 - 26/10/2016 Çarşamba
Güncelleme: 10:52 - 26/10/2016 Çarşamba
Diğer
Fenerbahçe başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Koç, Barcelona Kulübü'ndeki sistemi sarı lacivertlilere taşımayı hedefliyor.
Fenerbahçe başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Koç, Barcelona Kulübü'ndeki sistemi sarı lacivertlilere taşımayı hedefliyor.

Fenerbahçe başkanlığına 2018 yılındaki kongrede aday olacağını açıklayan Ali Koç'un projeleri de netleşmeye başladı. İşte Ali Koç'un sarı lacivertli taraftarları heyecanlandıran o projelerinden önemli başlıklar;Altyapı


En çok önem verilen konuların başında geliyor. Türkiye ve dünyada en iyi futbol altyapısına sahip olan iki kulüp Altınordu ile Barcelona incelendi. Buradaki yetkililerle temaslar kuruldu. Bu yapıların hangilerinin kulübe daha uygun olacağı konusunda fikirler üzerinde çalışıldı. Fenerbahçe'nin geleceğinin altyapıdan çıkacak sporcular üzerine inşa edilmesi temel hedef olarak belirlendi.
Mali Plan

2015 yılındaki kongrenin ardından yapılan bir dizi çalışma ile kulübün son mali durumuyla ilgili tespit yapıldı. Dünyadaki kulüplerin ekonomik modelleri üzerinde çalışıldı. Sarı-lacivertli kulübün uzun vadede mali açıdan sorun yaşamaması, gelirlerini arttırabilmesi için nelerin yapılması gerektiği tespit edildi.
Sportif hedef

Dernek toplantılarında son dönemde iki önemli konuk ağırlandı. İlk olarak Arsenal, Tottenham, Liverpool gibi kulüplerde futbol direktörlüğü yapan Damien Comolli misafir edildi. Son olarak Premier League'in kuruluşunda büyük rol oynayan ve Arsenal başkan yardımcılığı yapan David Dein, İstanbul'a getirildi. Avrupa futbolunun bu iki önemli isminin yaptığı sunumlar dikkatle izlendi. Bu fikirlerin Fenerbahçe'ye nasıl aktarılacağı değerlendirildi.
Eğitim

Kulübün eğitim alanında zaten ciddi yatırımları ve çalışmaları bulunuyor. Ali Koç göreve geldiği taktirde benzer şekilde bu çalışmaları daha da yoğun şekilde sürdürecek. Kulübün geleceğinin eğitim ve altyapıda olduğuna inanıyor.

Barcelona sürprizi

Ali Koç'un son yıllarda hem futbol sistemleri hem de spor yöneticiliği konusunda çalışmalarda bulunması dikkat çekiyor. Skorer'de yer alan habere göre; Koç Grubu'nun küresel markası BEKO kanalıyla Barcelona ile işbirliği bulunan Ali Koç'un; İspanyol kulübünün genel yapısı ve yönetim tarzlarıyla yakından ilgilendiği biliniyor. Barça'nın futbol sisteminin dışında kulüp yapısı, yönetim şekli ve karar mekanizmalarını da inceleyen Koç'un bu yönde çalışmalar yaptığı kaydedildi.
Taraftar çağrısı

1907 Derneği Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe'nin iç sahada oynayacağı Kardemir Karabükspor maçında da taraftarların stada gitmeleri için dernek üyelerine bir konuşma yaptı. Fenerbahçe'yi desteklemekten vazgeçemeyeceklerini kaydeden Koç, takımlarını asla yalnız bırakmamaları gerektiğini ve iç saha maçlarında birlik beraberliğe ihtiyaç olduğunu söylediği aktarıldı.
#Fenerbahçe
#Ali Koç
#Barcelona
7 yıl önce
default-profile-img