SÜPER LİG

Beşiktaş'ta 4 isim yolcu

TFF'ye bildirdiği 28 kişilik kadrosunda "14 yabancı+14 yerli oyuncu" kuralına uymadığı gerekçesiyle para cezası alan Beşiktaş, takımda forma şansı bulamayan 4 isimle yollarını ayırarak yerli oyuncuya yatırım yapmayı hedefliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak

A takım listesinde 14 Türk oyuncu bulundurmadığı için PFDK'dan ceza alan Beşiktaş'ın yabancı statüsünde oynayan 4 futbolcuyla yollarını ayırması bekleniyor.

Şenol Güneş'in gözden çıkardığı Boyko, Veli Kavlak, Aras Özbiliz'den kendilerine kulüp bulmaları istenirken, yüksek bir bedelle transfer edilen Mitrovic'in ise uygun bir teklif gelmesi halinde satılabileceği konuşuluyor.

Yabancı statüsünde olan bu oyuncuları göndererek kadrodaki şişkinliği azaltmayı düşünen siyah-beyazlıların aynı zamanda 2019 yılında değiştirileceği konuşulan yabancı kuralıyla ilgili şimdiden hazırlık yapacağı belirtiliyor.

  • Transfer politikasını yerli futbolcuya çevirmeyi planlayan Beşiktaş, kadrosunda 14 yerine 11 yerli oyuncuya yer verdiği için PFDK'dan 150 bin TL para cezasına çarptırılmıştı. Siyah-beyazlılar kadrosunda altyapıdan yetişmiş oyuncu bulunma kriterlerini yerine getirmediği için ise 50 bin TL para cezası almıştı.

Beşiktaş'ta beklentileri karşılayamayan 4 isim;


Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.