|

Beşiktaş'ta Brahimi harekatı

Ryan Babel ile yeni sözleşme konusunda bir türlü anlaşamayan Beşiktaş yönetiminin, rotayı sezon sonunda boşa çıkacak olan Brahimi'ye çevirdiği ifade edildi.

Yeni Şafak
09:50 - 23/11/2018 Cuma
Güncelleme: 10:08 - 23/11/2018 Cuma
Diğer
Brahimi, Galatasaray'dan Martin Linnes'le mücadele ederken.
Brahimi, Galatasaray'dan Martin Linnes'le mücadele ederken.

Avrupa'da ve ligde kritik viraja giren Beşiktaş, bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Ryan Babel ile haftalardır yeni kontrat konusunda görüşen yönetim, Hollandalı futbolcuyla bir türlü anlaşma zeminini bulamadı.

Fanatik'te yer alan habere göre taraflar arasında ipler kopma noktasına gelirken, Beşiktaş'ın Babel'in yerine düşündüğü dikkat çekici bir isim var: Yacine Brahimi.

İmza parası yüksek tutulacak

Daha önce de ciddi şekilde gündeme gelen Brahimi, yüksek bonservis maliyeti nedeniyle alınamamıştı. Ancak 28 yaşındaki Cezayirli yıldızın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. İngiltere'den de ciddi talipleri olan Brahimi konusunda elini çabuk tutmak isteyen Beşiktaş, harekete geçti. Siyah-beyazlı takım, daha önce Vida transferinde olduğu gibi yüksek imza parası vererek, Brahimi'yi ikna etmeyi hedefliyor.

  • Esas bölgesi sol kanat olan Brahimi, orta sahanın merkezinde de hücuma dönük olarak oynayabiliyor. Rennes ve Granada formaları giydikten sonra kariyer patlamasını Porto’da yapan Brahimi, Cezayir Milli Takımı'yla da 45 maça çıktı, 11 gol attı.

#Yacine Brahimi
#Beşiktaş
5 yıl önce