SÜPER LİG

Beşiktaş'ta ilk hamle sözleşmeler

Beşiktaş’ta önümüzdeki pazar yapılacak seçime tek aday olarak girmesi beklenen başkan Orman ve yeni yönetiminin ilk hamlesi sezon sonu bitecek sözleşmeler olacak. Şartlara uyanlarla yeni imzalar atılacak, aksi durumda sezon sonuna kadar süre verilecek. Sözleşmesi bitecek teknik direktör Güneş’le de uzun vadeli planlar masaya yatırılacak.

Mustafa Fidan Yeni Şafak

Beşiktaş’ta gündemin önemli maddeleri arasında önümüzdeki pazar günü yapılacak olağünüstü seçimli kongre geliyor. Mevcut başkan Fikret Orman’ın şu an itibariyle tek aday olarak gireceği seçimden sonra yeni yönetiminin ne gibi hamleler yapacağı ise camianın merak konusu.

Orman ve yeni yönetiminin gündemindeki ilk maddenin ise sözleşmesi sezon sonunda bitecek oyuncular olduğu öğrenildi. Orman’ın yeni listesinde futbolun başına geçecek olan yönetici ilk iş olarak sözleşmesi bitecek olan Babel, Gökhan Töre, Negredo, Pepe, Adriano, Atiba, Mustafa Pektemek ve Tolga Zengin ile masaya oturacak. Bu görüşmeler devre arasına bile bırakılmadan neticelendirilmeye çalışılacak. Bu konudaki temel noktanın ise oyuncuların kulübün önereceği şartları kabul etmesinin olduğu belirtildi. Yüksek maliyetlerle sözleşme yenilememekte kararlı olan yönetim, şartları kabul edenlerle hemen yeni sözleşme imzalayacak. Kabul etmeyenlere ise yıl sonuna kadar süre verilecek. Böylece, sezon sonunda sıkışıklık yaşanmaması planlanıyor.

HEDEF GÜNEŞLİ UZUN YILLAR

Başkan Fikret Orman ve yeni yönetiminin masaya oturacağı en önemli isim ise kuşkusuz teknik direktör Şenol Güneş olacak. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan deneyimli teknik adamı kaybetmek istemeyen siyah-beyazlılar Güneş’le gelecek planlaması üzerinde mutabakata varmaya çalışacak.

Deneyimli teknik adamla yeniden uzun vadeli bir sözleşmeye imza atmak isteyen Beşiktaş, hem Türkiye’de zirveye ambargo koyacak, hem de her sezon Avrupa’da başarılı olarak tanına kulüplerden biri olmayı planlarken bunu da dünya üçüncülüğü apoleti bulunan Güneş’le gerçekleştireceğine inanıyor. Deneyimli teknik adamla yapılması planlananlar, projeler ve koşullar tek tek masaya yatırılarak uzlaşı yoluna gidilmesine çalışılacak. Teknik direktör Şenol Güneş’in, şu an için nasıl bir karar vereceği ise camianın ve taraftarların cevabını merakla beklediği sorular arasında yer alıyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.