ATLETİZM

Bolt için 2017'den ötesi yok

Dünya rekortmeni Jamaikalı sprinter Usain Bolt, gelecek yıl Londra’da düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası’nın ardından kariyerini sonlandırma kararının kesin olduğunu duyurdu.

Haber Merkezi AA
Bolt, ülkesinin başkenti Kingston'da Alman Sky Sport News televizyonuna yaptığı açıklamada, yaşlandıkça daha çok şeyi feda etmek ve daha disiplinli olmak gerektiğini vurgulayarak, bu kadar disiplinli olduğunu düşünmediğini belirtti.

Bulunduğu yere gelmek için çok zahmet çektiğini anlatan Bolt, "Rio 2016 katıldığınız son olimpiyat mıydı?" sorusuna "Kesinlikle" yanıtını verdi. İki sene sonra dünyanın en hızlı atleti olamayacağını belirten 30 yaşındaki sporcu, "Vaktin ne zaman geldiğini biliyorum." ifadesini kullandı.

Yarışlarda yenilip rezil olmak istemediğini söyleyen erkekler 100 ve 200 metre dünya rekorunun sahibi Bolt, "Londra'da düzenlenecek 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası son mu olacak?" sorusunu da "Evet, öyle olacak." diye cevapladı.


Jamaika Bolt ile altına uçtu!
Diğer

Jamaika Bolt ile altına uçtu!

15. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda koşulan 4x100 metre erkekler yarışını 37.37 saniyelik derece ile Jamaika adına Usain Bolt kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Yarışta 2. olan ABD yaptığı hata sonrası diskalifiye odu. Bu sonuçla Çin gümüş, Kanada ise bronz madalyanın sahibi oldu.


Bolt'un kariyeri bitiyordu!
IHA

Bolt'un kariyeri bitiyordu!

15. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 200 metre finalini 19.56 koşup şampiyon olan Usain Bolt yarış sonrası tribünleri selamlarken başına görünmez bir kaza geldi.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.