|

Bursaspor'dan 'joker' transferi

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, dünkü basın toplantısında iyi bir joker oyuncusuna ihtiyaçlarının olduğunu söylemişti. Le Guen'in sözünü ettiği isim olan Nijeryalı oyuncu Abdullahi Shehu ile 2,5 yıllığına anlaşma sağlandı.

Yeni Şafak
10:31 - 19/01/2018 Cuma
Güncelleme: 10:47 - 19/01/2018 Cuma
Yeni Şafak
Bursaspor Teknik Direktörü Le Guen, önceki günlerde yaptığı basın toplantısında transfer istediğini belirtmişti.
Bursaspor Teknik Direktörü Le Guen, önceki günlerde yaptığı basın toplantısında transfer istediğini belirtmişti.

Transfer çalışmalarını sürdüren yeşil-beyazlılarda Teknik Direktör Paul Le Guen, dünkü basın toplantısında birçok mevkide forma giyebilen iyi bir joker oyuncusuna ihtiyaçlarının olduğunu söylemişti. Deneyimli teknik adamın sözünü ettiği isim dün Özlüce Tesisleri'ne gelerek yeşil-beyazlı idareciler ile masaya oturdu.

Her konuda anlaşma sağlandı
  • Güney Kıbrıs Ligi ekiplerinden Anorthosis'te forma giyen 24 yaşındaki Nijeryalı futbolcu Abdullahi Shehu ve menajeri ile bir araya gelen Bursaspor yönetimi, her konuda anlaşma sağladı. 2,5 yıllığına anlaşma sağlanan Nijeryalı ismin yarım sezon için 250 bin Euro, diğer sezonlar için de 500'er bin Euro ücret alacağı bildirildi.Anorthosis Kulübü'ne ise 300 bin Euro bonservis ücreti verileceği öğrenildi.
Le Guen işaret etmişti
  • Yeşil-beyazlıların Fransız çalıştırıcısı Paul Le Guen, dün düzenlenen basın toplantısında çok yönlü bir oyuncuyu kadrolarına katarak transferi noktalamak istediklerini söylemişti. "Defansif alanda gerek sağda, gerek ortada, gerek solda katkı verebilen bir oyuncuyu kadromuza katmak bizim için faydalı olacaktır. Joker ama iyi bir joker olacak" diyen Le Guen’in bahsettiği isim olan Abdullahi Shehu, orta saha, sağ bek ve stoper mevkilerinde forma giyebiliyor.
Grozav bugün tanıtılıyor
  • Öte yandan Bursaspor Kulübü, geçtiğimiz gün 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 6 aylık sözleşmeye imza attırdığı Rumen oyuncu Gheorghe Grozav için bugün saat 15.00'te Özlüce Tesisleri'nde basın tanıtım toplantısı yapılacağını açıklandı.


#Bursaspor
#Le Guen
#Abdullahi Shehu
6 yıl önce