|

Douglas gidiyor, Esteban kalıyor

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Gençağa Meriç, 7-8 oyuncu transferini planladıklarını, gidecek oyunculardan tek somut teklifin Douglas için Portekiz'in Sporting Lizbon Kulübünden geldiğini söyledi.

Yeni Şafak
13:31 - 14/06/2016 Salı
Güncelleme: 10:50 - 14/06/2016 Salı
AA
Douglas Franco Teixeira Trabzonspor formasıyla Süper Lig'de geçen sezon 16 maça çıktı.
Douglas Franco Teixeira Trabzonspor formasıyla Süper Lig'de geçen sezon 16 maça çıktı.

Meriç, yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini ve bazı oyuncularla görüşme halinde olduklarını belirtti.Oyuncu satışı konusunda da temaslarının bulunduğunu ifade eden Meriç, "Transfer dönemi daha hareketlilik kazanmadı. Birçok oyuncumuzu satacağız ve bu oyuncuların yerine özellikle yabancı oyuncular almayı planlıyoruz. Kadromuza 7-8 oyuncu takviyesi yapacağız. Bunlardan ilk kampa yetişenler olabilir, yetişmeyenler de olabilir ama ikinci kampa transferleri tamamlamış olacağız." diye konuştu.Meriç, Slovakya kampının 24 kişilik kadrosuna altyapıdan yetişen genç oyuncuları da dahil ettiklerini kaydederek, "Onları hocamız da görecek, değerlendirecek. Daha sonra yeni gelecek oyuncularla kadro şekillenecek. Amacımız Trabzonspor'u ayağa kaldıran bir kadro kurmak." ifadelerini kullandı.Tek somut teklif Douglas'a


Meriç, transferde, şu anda takımdaki yabancı oyunculardan tek somut teklifin Douglas için Portekiz'in Sporting Lizbon Kulübünden geldiğini söyledi.Brezilya asıllı Hollandalı futbolcu için ciddi bir teklif aldıklarını vurgulayan Meriç, "Görüşmeler devam ediyor. Son aşamaya gelindi. İlerleyen günlerde bu transfer gerçekleşebilir." diye konuştu.Meriç, Kosta Rikalı kaleci Esteban Alvarado ile devam etmeyi düşündüklerini ancak bu futbolcu için çok tatmin edici bir teklif gelmesi halinde, bunu değerlendirebileceklerini belirtti.
Cardozo için menajerler devrede


Meriç, Paraguaylı futbolcu Oscar Cardozo için kendilerine bir teklif gelmediğini belirterek, "Ancak Avrupa'nın ünlü menajerleri Cardozo için görüşme yaptığını, teklif olduğunu söylüyor. Bize yansıyan somut bir şey yok. Şimdi daha çok yeni. Uluslararası organizasyonlar var. Herkes daha çok buralara odaklanmış durumda. Bundan sonra transfer piyasası hareketlenir." şeklinde konuştu.Teknik direktör Ersun Yanal'ın Fransa'da oyuncu transferi için çalıştığını ifade eden Meriç, şunları kaydetti:"Ersun hoca yarışmacı, mücadele eden bir kadro kuracak. Bunun için gece gündüz çalışıyor. Takımın eksik yönlerini biliyor. Bizim de bunun için elimizdeki ciddi maliyetleri bulunan oyuncuları satmamız gerekiyor. Bunu yaparsak, transfer döneminde istediklerimizi gerçekleştirebiliriz."
#Trabzonspor
#Oscar Cardozo
#Esteban Alvarado
#Douglas
#Gençağa Meriç
8 yıl önce