|

Eto'o transferi Beşiktaş'a dert açtı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, başkan yardımcısı Ahmet Nur Çebi ve Antalyasporlu futbolcu Samuel Eto'o, PFDK'ya sevk edildi.

Yeni Şafak
16:08 - 19/08/2016 Friday
Güncelleme: 13:19 - 19/08/2016 Friday
Yeni Şafak
Beşiktaş Kulübü, Eto'o ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiği iddiasıyla PFDK'ya sevk edildi.
Beşiktaş Kulübü, Eto'o ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiği iddiasıyla PFDK'ya sevk edildi.

İşte TFF'nin resmi sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama;


  • Beşiktaş Kulübü'nün, sözleşmesel ilişkisi devam eden kulübün yazılı izni olmadan, futbolcuyla transfer görüşmelerinde bulunması suretiyle ''talimatlara aykırı hareketi'' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Profesyonel Futbolcularına Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 19/6. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,
  • Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, sözleşmesel ilişkisi devam eden kulübün yazılı izni olmadan, futbolcuyla transfer görüşmelerinde bulunması suretiyle ''talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Profesyonel Futbolcularına Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 19/6. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine,
  • Beşiktaş Kulübü idarecisi Ahmet Nur Çebi'nin, sözleşmesel ilişkisi devam eden kulübün yazılı izni olmadan, futbolcuyla transfer görüşmelerinde bulunması suretiyle 'talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Profesyonel Futbolcularına Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 19/6. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
  • Antalyaspor Kulübü futbolcusu Samuel Eto'nun, sözleşmesel ilişkisi devam eden kulübünün yazılı izni olmadan, diğer bir kulüple transfer görüşmelerinde bulunması suretiyle ''talimatlara aykırı hareketi'' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Profesyonel Futbolcularına Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 19/6. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
#Beşiktaş
#Eto'o
#Fikret Orman
#Ahmet Nur Çebi
8 years ago