|

Fenerbahçe'de Ba, Fabiano ve Markovic ile yollar ayrılıyor

Fenerbahçe'nin sezon başında Porto'dan kiraladığı Ba, Fabiano ve Liverpool'dan kiraladığı Lazar Markovic'in takımdan ayrılması kesinleşti. Sarı lacivertli yönetim Ba ve Fabiano'nun satın alma opsiyonları için ay sonuna kadar bir karar vermek zorundaydı. Alınan karara göre Ba, Fabiano ve Markovic sezon sonunda takımdan ayrılacak.

Yeni Şafak ve
09:42 - 26/04/2016 Salı
Güncelleme: 09:54 - 26/04/2016 Salı
Yeni Şafak
Fenerbahçe
Fenerbahçe

Fenerbahçe'de sezon başında kiralanan futbolculardan Ba, Fabiano ve Markovic takımdan ayrılıyor. Sarı lacivertli yönetim Ba ve Fabiano'nun satın alma opsiyonlarını kullanmak için ay sonuna kadar bir karar vermek zorundaydı. Başkan Aziz Yıldırım'ın teknik heyetten aldığı rapor ve yöneticilerle yaptığı konuşmanın ardından 3 futbolcu ile de devam etmeme kararı aldığı öğrenildi.Ba ve Fabiano'nun opsiyon bedeli

Fenerbahçe'nin sezon başında kiraladığı isimlerden Abdoulaye Ba ve Fabiano'nun satın alma opsiyonunun 6'şar milyon euro olduğu aktarıldı. Bu rakamı yüksek bulan sarı lacivertlilerin Başkanı Aziz Yıldırım, oyuncuların gösterdiği performansın karşılığının bu olmaması gerektiğini savunarak opsiyon haklarını kullanmayacaklarını belirtti. Kararın futbolcuların kulübü olan Porto'ya bildirildiği ifade edildi.Markovic geri dönüyor

Fenerbahçe'nin transferin son günlerinde kadrosuna kattığı Lazar Markovic de sezon sonunda takımdan ayrılacak. Liverpool'dan kiralanırken satın alma opsiyonu alınamayan futbolcu için yönetimin herhangi bir girişimde bulunmadığı ve Sırp futbolcuyla ayrılık kararı aldığı belirtildi. Markovic yaşadığı sakatlıklar sebebiyle beklentileri karşılayamamış ve uzun süre forma giyememişti.
Fenerbahçe yönetiminin ayrılık kararı aldığı Ba, Fabiano ve Lazar Markovic sarı lacivertlilerde beklenen performansı gösteremedi. İşte 3 futbolcunun Fenerbahçe forması altındaki istatistikleri;  • Fabiano: Brezilyalı kaleci 13 maçta Fenerbahçe forması giydi. Bu karşılaşmalarda kalesinde 12 gol gördü.
  • Abdoulaye Ba: 14 maçta Fenerbahçe forması giydi. 1092 dk. sahada kaldı. Senegalii futbolcu gol ya da asist üretemedi.
  • Lazar Markovic: 20 maçta Fenerbahçe forması giydi. Sırp futbolcu 1174 dakika sahada kalırken 2 gol, 3 de asist yapma başarısı gösterdi.


#Fenerbahçe
#Fabiano
#Markovic
#Ba
#Aziz Yıldırım
8 yıl önce