SÜPER LİG

Fikret Orman'ın çılgın transfer planı

Beşiktaş'ın Gary Medel'e imza attırmasının ardından defans transferinin tamamlandığı ifade edilmişti. Ancak edilen bilgilere göre siyah beyazlılar çok sürpriz bir transferi daha sonuçlandırmak üzere.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Beşiktaş'ın Inter'den Gary Medel'i transfer etmesi sonrasında defans transferinin tamamlandığı düşünülmüştü. Ancak durumun böyle olmadığı anlaşıldı.

Siyah beyazlıların başkanı Fikret Orman, Aralık ayında sözleşmesi sona erecek olan Dinamo Kiev forması giyen Domagoj Vida'yı kadrosuna katmak için görüşmelerde bulunuyor.

Kulübünün sözleşme uzatma teklifini geri çeviren Hırvat futbolcunun serbest kalacak olması sebebiyle Ukrayna kulübü gelen teklifleri değerlendirme kararı aldı. Siyah beyazlı kulüp de bunu fırsata döndürerek Vida'yı değerinin çok altında bir rakama almaya çalışıyor.

Geçtiğimiz sezon bonservisi için 10 milyon Euro istenen futbolcuyu 2 milyon Euro dolaylarında bir rakama transfer etmek isteyen siyah beyazlıların oyuncu cephesiyle de el sıkıştığı ifade ediliyor.

Siyah beyazlılar Dinamo Kiev'in transfer için zorluk çıkarması durumunda oyuncuyu devre arasında bedelsiz olarak kadrosuna katmayı planlıyor.

  • Beşiktaş teknik heyeti de Vida'nın transfer olması durumunda Gary Medel'i Atiba'nın yerinde oynatmayı düşünüyor. Böylelikle Kanadalı futbolcu da bölgesinde alternatifsiz kalmamış olacak.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.