SÜPER LİG

Fırtına gençlere esecek

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan, giden oyuncuların boşluğunu genç oyuncularla dolduracaklarını belirterek, “Kadromuzda yer alan genç oyuncularımıza güveniyoruz. Onlarla yolumuza devam edip yeni başarılara imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Ali Kemal Yazıcı Yeni Şafak

Tranbzonspor’da mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, giden oyuncular nedeniyle oluşan boşluğu genç oyuncularla gidereceklerini ve onlara güvendiklerini kaydetti. Gençlerin takıma katılmaları konusunda camianın sabırlı olması gerektiğinin altını çizen Ertuğrul Doğan, “Mali durumumuz itibariyle genç oyuncularımıza yönelmek zorundayız. Mevcut kadroda yer alan gençlerimiz ligin ilk yarısında gösterdikleri performansla bizleri gururlandırdı. Devre arası kampında takıma dahil olacak oyuncularımızın da gerek öz veriyi göstereceklerine inancımız tam. Onlarla yolumuza devam edip, yeni başarılara imza atacağız” ifadelerini kullandı.

YASAK KALKSA BİLE TAKAS YOLUNU KULLANACAĞIZ

UEFA Finansal Fair-Play çerçevesinde şu an transfer yasağı olan ve belirli bir plan çerçevesinde hareket ettiklerini belirten Ertuğrul Doğan, “Trabzonspor’un şu anda ekonomik dengelerini bozması söz konusu olamaz. Kendi kendine yeten bu kulüp olmak zorundayız. UEFA ile transfer yasağı konusunda yaptığımız görüşmelerin olumlu sonuçlanacağını bekliyoruz. Bu doğrultuda savunmamızı yaptık ve sonucu bekliyoruz. Yasağın kalkması sadece bu kulübün prestiji için önemli. Yoksa transfer yapmak için yasağın kalkmasını planlamıyoruz. Transfer yapmak zorunda kalsak ta bunu ancak takas yoluyla gerçekleştirebiliriz. Başta Kucka olmak üzere bazı futbolcularımıza transfer teklifleri var. Bu teklifleri de düşünüyoruz. Teknik Direktör Ünal Karaman’ın isteği doğrultusunda ancak maliyeti düşük futbolcu alabiliriz. Bunu da yapmamız için futbolcu satmamız gerekiyor” dedi.

  • Trabzonspor’un şampiyonluk inancı çok haklı
  • Trabzonspor’un efsane isimlerinden Özkan Sümer, bordo-mavili takımdaki son durumu değerlendirdi. Antalya’daki Antrenör Gelişim Semineri’ne katılan Sümer, yaptığı açıklamada Karadeniz ekibinin şampiyonluk şansını ve takıma yapılan gençlik aşısı ile ilgili konuştu. Trabzonspor’un şampiyonluk için umutlanmasını haklı bulan Sümer, “Birazcık derli toplu birazcık devamlılığı olan bir takımın perfomansı zirveye çıkmasına veya şampiyonlukta umutlanmasını sağlayabilir. Trabzonspor da haklı olarak bu umut içerisinde. Bunu sadece sportif başarı olarak düşünmemek lazım. Trabzonspor için bu ciddi bir yolculuk ve bu yolculuğun sonunu düşünmeli” dedi. Gerçekleştirilen gençlik aşısının çok yerinde bir karar olduğunu belirten Sümer “Bu Trabzonspor’a özel değil ülke futbolunun en büyük ihtiyacıdır. Sportif başarı bir kere rastlaşma, bulma veya lütuf değil bir inşaa işidir. Bu inşaanın en önemli malzemesi de doğru bilgidir”şeklinde konuştu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.