Spor Fotoğrafı hazmedemeyen Almanlara TFFden cevap

Fotoğrafı hazmedemeyen Almanlara TFF'den cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Premier Lig'de oynayan Türk futbolcular Cenk Tosun, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı kabul etmesinin ardından Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel, küstahça bir açıklama yayınlamıştı. TFF bu açıklamaya yanıt verdi ve Grindel'in tutumunu sert bir dille eleştirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğrafı hazmedemeyen Almanlara TFFden cevap
Reuters
Cumhurbaşkanı Erdoğan Premier Lig'de oynayan Türk futbolcularla Londra'da bir araya geldi.
Fotoğrafı hazmedemeyen Almanlara TFFden cevap
Reuters
Cumhurbaşkanı Erdoğan Premier Lig'de oynayan Türk futbolcularla Londra'da bir araya geldi.

İngiltere’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İngiltere Premier Ligi’nde oynayan Türk futbolcular Cenk Tosun, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ı kabul etmesiyle ilgili Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel, küstahça bir açıklama yayınlamıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu açıklamaları kınayarak resmi siteden şu ifadeleri kullandı:

  • Almanya Futbol Federasyonu (DFB) başkanının, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu karalayıcı açıklamaları derin üzüntüyle okudum. DFB başkanının ifade ettiği düşünceler, hiçbir şekilde kabul edilemez.
  • Eski bir futbolcu olan Cumhurbaşkanımızın, tutkulu bir futbolsever olduğu ve Türkiye'de bu sporun gelişmesi için büyük katkılar yaptığı herkesçe çok iyi bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda, üçü de Türk asıllı Almanya doğumlu futbolcular olan, Alman Milli Takımı'nın oyuncuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile A Milli Takımımızın forveti Cenk Tosun ile görüşmesi son derece olağan bir durumdur. Hangi milletten olursa olsun, bir ülkenin devlet başkanı tarafından görüşmeye davet edilen futbolcuların, bu çağrıya icabet etmesi çok normaldir.
  • Almanya Futbol Federasyonu başkanı örneğinden görüleceği üzere, futbola siyaset bulaştırmak korkunç bir hatadır. Türkiye Futbol Federasyonu, kendi adına, hiçbir şekilde böylesi bir davranış içinde bulunmayacak ve UEFA EURO 2024 adaylık oylamasının son anına kadar UEFA'nın çizdiği kurallar içinde mücadelesini sürdürecektir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.