Spor Milli futbolcuların formasını giydiği Lille satıldı İki isimle yollar ayrıldı

Milli futbolcuların formasını giydiği Lille satıldı: İki isimle yollar ayrıldı

Merlyn Partners şirketi, Lüksemburglu iş insanı Gerard Lopez'in sahibi olduğu Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) kulübü Lille'i satın aldı. Devir sonrası başkan Gerard Lopez ve sportif direktör Luis Campos'un görevlerine son verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Fransız kulübü Lillei kim satın aldı?
Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı, performanslarıyla Lille'in en önemli futbolcuları arasında yer alıyor.

Türk futbolcular Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik, Burak Yılmaz ve Mustafa Kapı'yı kadrosunda barındıran Lille Kulübü, el değiştirdi.

Lille'in internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, kulübün mülkiyeti, Gerard Lopez'e ait Victory Soccer şirketinden Merlyn Partners şirketi bünyesindeki Callisto Sporting'e geçti.

Devrin gerçekleşmesiyle başkan Gerard Lopez ve sportif direktör Luis Campos'un görevlerine son verildi. Marc Ingla'nın ise üst yöneticilik görevinden ayrılacağı ancak yönetim kurulu üyeliğini sürdüreceği belirtildi.

Kulübün başkanlığına, daha önce Paris Saint-Germain'in sportif direktörlüğü ve Rennes'in başkanlığını üstlenmiş Olivier Letang getirildi.

Lille satılıyor: Bizim Çocuklar ile yollar ayrılacak mı?
SPOR
Lille satılıyor: Bizim Çocuklar ile yollar ayrılacak mı?

Fransa'da Türk işi gol: Asist Zeki'den gol Yusuf'tan
SPOR
Fransa'da Türk işi gol: Asist Zeki'den gol Yusuf'tan

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.