|

Galatasaray'dan sürpriz Salih kararı

Sarı-kırmızılı kulübün, Trabzonspor'da kiralık oynayan olay adam Salih Dursun'un dönmesini istemediği iddia edildi. Galatasaraylı kurmayların Salih konusunda bordo-mavili kulübün duygusal davranacağını düşünerek kar etme hedefinde olduğu belirtildi.

Yeni Şafak
09:44 - 23/02/2016 Salı
Güncelleme: 10:09 - 23/02/2016 Salı
Diğer

Türk Telekom Arena'da önceki gün oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında, hakem Deniz Ateş Bitnel'e gösterdiği kırmızı kartla olay adam haline gelen Salih'in dönüşüne hem yöneticilerin hem de teknik direktör Mustafa Denizli'nin karşı çıktığı öne sürüldü.

Mayıs sonu sözleşmesi bitiyor

Skorer'de yer alan habere göre, 2014 Ocak döneminde Kayserispor'dan 2 milyon 750 bin Euro'ya transfer edilen, ancak 6 ay sonra Olcan Adın'ın transferinde 2 seneliğine Trabzonspor'a kiralanan Salih Dursun'un Karadeniz ekibiyle sözleşmesi 31 Mayıs'ta sona erecek ve tekrar Galatasaray'a dönecekti. Olay futbolcunun Galatasaray ile mukavelesi ise 31 Mayıs 2018'de tamamlanacak ancak, eski takımına karşı yapılan maçta hakeme gösterdiği kırmızı kartla uzun yıllar unutulmayacak bir harekete imza atan ve Trabzonsporlular tarafından 'sembol' isim olarak lanse edilen Salih'in kiralık sözleşmesine göre Trabzonspor 1 milyon 750 bin Euro verirse oyuncunun bonservisini Galatasaray'dan alabilecek.
Koz olarak görülüyor

Galatasaray yöneticiler Salih Dursun konusunda Trabzonspor'un duygusal davranacağını planlayarak bunu koz olarak kullanacak. Futbolcunun 1.5 milyon liralık garanti ücreti de dikkate alınırsa, Salih Dursun'dan elde edilecek kar azımsanmayacak rakamlara ulaşacak.


#salih dursun
#galatasaray
#trabzonspor
8 yıl önce