SÜPER LİG

Kagawa ile ilgilendik

Beşiktaş, Japon medya devi Mainichi-Sponichi Group’la sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Başkan Orman, sezon başında gündeme gelen Japon 10 numara Shinji Kagawa için görüşlerini belirterek, “İlgilendik ancak Almanya’dan ayrılmak istemedi. Zaman içinde bütün takımlarımızda Japon oyuncuların yer almasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

Süleyman Hatırasu Yeni Şafak

Beşiktaş, Japon medya devi Mainichi-Sponichi Group’la sporsorluk anlaşması ismazaladı. Vodafone Park’taki törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Hiroyuki Tsuruta, Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi Atsushi Narita ve Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi Takeo Iwasawa katıldı. Sezon başında transfer gündemine gelen Borussia Dortmund’un Japon 10 numarası Shinji Kagawa ile ilgili olarak düşüncelerini aktaran Orman, “Kagawa çok önemli bir futbolcu ve biz de kendisiyle ilgilendik bu sene. Oyuncu Almanya’dan ayrılmak istemedi. Yoksa biz temas ettik. Bu dönemde transfer için düşündüğümüz bir oyuncuydu. Almanya’yı terk etmek istemediği için olmadı bu transfer. Zaman içinde bütün takımlarımızda Japon oyuncuların yer almasını arzu ediyoruz” dedi. İşbirliğinin basketbol ve voleybolla da devam edeceğini belirten Orman, “Basketbol takımı da Japonya’ya gidecek. Burada turnuvalar düzenlenecek. Önemli olan niyettir. İyi iletişim kurarsak sponsorluklar da gelecektir. Beşiktaş’ı dünya üzerinde herkese tanıtmayı hedefliyoruz. Mainichi Group, sadece Japonya’da değil, Uzak Doğu’nun birçok yerinde çok etkililer. 250’nin üzerinde temsilcilikleri var dünyada. Bu iletişim sonucunda sponsorluklar da gelecektir. Bizim amacımız sponsorluk almak için iletişim kurmak değil. Bizim amacımız Beşiktaş’ı tanıtmak” diye konuştu.

SENEYE JAPONYA’YA GİDECEĞİZ

Başkan Orman, “Tarihimizde iki ulusu birbirine yaklaştıran önemli anlar var. 16 Eylül’de Ertuğrul Fırkateyni’nin hüzünlü hikayesinin de yıl dönümü. 1890’dan bugüne geldiğimizde, 2 gün sonra aynı günü yaşayacağız ve tatlı bir tesadüf oldu. Bu vesileyle hayatını kaybeden askerlerimize Allah rahmet eylesin. Japon halkı ve Beşiktaş’ın değerlerinin çok örtüştüğünü düşünüyorum ve bizi çok seveceklerini düşünüyorum. 147 yıllık bir geçmişi olan Mainichi, Japonya’nın en eski gazetesi. Şu anda 50’ye yakın şirketleri var ve dev bir medya grubu. Japonya’da bastıkları gazetelerin toplam tirajı günde 10 milyonun üzerinde. Spor merkezli dijital yatırımların olduğu bir oluşum başlatıyorlar ve bunun ilk projesi bizim iş ortaklığımız olacak. Beşiktaş’la birlikte çeşitli projeler yapılacak. Mainichi ve Japon kültürünü taraftarımıza tanıtırken, Beşiktaş’ı da Japonya’ya tanıtmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. Sosyal medya hesaplarının açılacağının da altını çizen Orman, “Japonya’da sosyal medya hesaplarımızı açacağız ve birlikte yöneteceğiz. Birlikte sosyal sorumluluk kampanyaları düzenleyip bunu Japonya ve Türkiye’de hayata geçireceğiz. Bu sene takımımızın durumundan dolayı Çin’e gidemedik ama seneye Japonya’ya gideceğiz” dedi.

Hedefimiz global bir marka olmak

Beşiktaş’ı golobal bir spor markası yapmak istediklerini belirten Fikret Orman, “Bugüne kadar birçok çalışmamız oldu. Globalleşme projesinde Çin’e gittik. Bu anlaşma kapsamında da Japonya’ya gideceğiz. Taraftarımızın başlattığı ’Come to Beşiktaş’ akımı büyük bir ses getirdi. Bunu kullanmaya başladık. Bu slogandan yola çıkarak Rumi’nin güzel sözleriyle global reklamımızı çektik. Yaz aylarında Çin’de sosyal medya hesaplarımızı açtık. Başta Çin olmak üzere düzenli iletişim çalışmaları ve ziyaretleri yaptık ve devam ediyoruz. Bu çalışmayı daha da ileri boyuta taşımak için güçlü iş ortaklıkları gerekiyor. Burada bu ortaklığın ilk imzasını attık” dedi.

  • Beşiktaş’ı dünyaya tanıtacağız
  • Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi Takeo Iwasawa, Japonya’nın en köklü medya kuruluşu olduklarının altını çizerek, “Doğa ve sosyal sorumluluk projelerine destek veren bir grubuz. Bizler de Beşiktaş’ın Come to Beşiktaş sloganını duyduktan sonra, Beşiktaş’ın insana, doğaya değer veren bir kulüp olduğunu öğrendik ve bu mesaja cevap olarak burada bulunuyoruz. Japonya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde Beşiktaş isminin duyulması için projeler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Seçim öncesi tüzük değişimi

Beşiktaş’ta yarın yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul önçesinde bugün tüzük değişikliği için genel kurul düzenlenecek. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilecek kongre saat 10.30’da başlayacak. Kongrede kulüp yönetim kurulu üye sayısının yanı sıra divan kurulunun çalışma şekliyle ilgili değişiklikler genel kurul üyelerinin onayına sunulacak. Geçmiş dönemlerde bir başkan, 10 asıl ve 5 yedek olmak üzere toplam 16 üyeden oluşan yönetim kurulu sayısının düşmesi genel kurulda görüşülecek maddeler arasında yer alacak. Toplantıda ayrıca, aidatlarını 3 yıl üst üste ödemedikleri üyeleri silinen isimlerin de geri dönmesinin yolunu açacak madde de oylanacak.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.