|

Mircea Lucescu ayrılıyor

Galatasaray ve Trabzonspor'un gündeminde yer alan Rumen teknik adam Mircea Lucescu sezon sonunda takımdan ayrılıyor. Tecrübeli teknik adamın yakın arkadaşı Dinu Gheorghe, Rumen basınına yaptığı açıklamada Lucescu'nun Avrupa'da bir takımın başına geçeceğini açıkladı.

Yeni Şafak
16:35 - 10/04/2016 Pazar
Güncelleme: 13:36 - 10/04/2016 Pazar
Mircea Lucescu
Mircea Lucescu

Ukrayna Ligi ekiplerinden Shakhtar Donetsk'in 12 yıllık çalıştırıcısı Mircea Lucescu'nun yeni sezonda hangi takımı çalıştıracağı merakla beklenirken, yakın arkadaşı Dinu Gheorghe, Rumen basınına Lucescu, 'Avrupa'da bir takımın başına geçecek' dedi.


Dinu Gheorghe, 70 yaşındaki Luce'nin Romanya Milli Takımı'nın başına geçeceği iddialarına yönelik, "Geçenlerde onunla bir görüşme yaptım. Bildiğim kadarıyla Avrupa'nın dev bir takımının başına geçecek. Zaten bizim Lucescu'nun maaşını vermemizin mümkünatı yok" dedi.


İtalya ve İngiltere'den resmi teklifler alan; Paris Saint Germain'in takımın başına geçmesi için teklifini şimdiden sunduğu belirtilen Lucescu'nun Romanya Milli Takımı'nın da liderliğini de üstlenebileceği kaydedilirken bir federasyon yetkilisi ise, "Hiç şüphe yok ki biz Lucescu'nun maaşını ödeyemeyiz... Milli takımda bedava çalışmaya hazır olduğunu da bize söyledi" açıklamasını yaptı


Ayrılık sinyalini vermişti

Shakhtar'ın idarecisi Sergei Palkin de, "Lucescu'nun sözleşmesi Mayıs 2016'da bitiyor. Güçlü takımların onu takımın başına getirmek istemesi hiç şaşırtıcı değil. Lucescu ile sözleşme uzatma konusunda takımın Avrupa Ligi ve ligde alacağı sonuçla birlikte Donbass Arena'nın durumu da belirleyici olacak. Giderse de yeni bir teknik adamla devam ederiz." sözleriyle ayrılık ihtimalini gözler önüne sermişti.


Galatasaray ve Trabzonspor

Sezon sonunda teknik direktör değişikliğine gidecek olan Galatasaray ve Trabzonspor ile adı anılan Mircea Lucescu'nun sezon sonunda Türkiye'den alacağı bir teklife ne yanıt vereceği merak konusu. Özellikle sarı kırmızılı kulüple ciddi şekilde adı anılan ünlü teknik adamın Mayıs ayı sonunda sözleşmesi bitecek. Gelecek sezon 50.yılını kutlayacak olan Trabzonspor'da ise başkan Muharrem Usta, Lucescu'yu seçim vaadi olarak göstermişti.


GS TV son dakika golünde yıkıldı

#Mircea Lucescu
#Galatasaray
#Trabzonspor
8 yıl önce
default-profile-img