|

Ozan Can Kökçü Bursaspor'da

Feyenoord alt yapısında forma giyen Hollanda doğumlu 18 yaşındaki Ozan Can Kökçü Bursaspor ile anlaştı.

Yeni Şafak
18:29 - 29/03/2017 Çarşamba
Güncelleme: 18:44 - 29/03/2017 Çarşamba
Yeni Şafak
Ozan Can Kökçü
Ozan Can Kökçü

Fenerbahçe'nin transferi için yoğun mesai harcadığı 18 yaşındaki futbolcu Ozan Can Kökçü Bursaspor ile anlaştı. Feyenoord alt yapısında forma giyen genç futbolcu için Bursaspor imza töreni düzenledi.Bursaspor ikinci başkanı Ali Ademoğlu
imza töreninde şu açıklamaları yaptı:


  • Bizim için çok güzel bir gün. Önce Yeşil Bursa A.Ş., Batman Petrolspor'u 2-0 yenerek 3 puan aldı. Scout ekibimiz tarafından uzun süredir takip edilen ve birçok önde gelen kulübün peşinde koştuğu Ozan Can ile beraberiz. Ozan 1998 doğumlu ve Hollanda'da yetişmiş genç bir arkadaşımız. Feyenoord altyapısında oynuyordu. Dün de Azerbaycan Ümit Milli takımı ile Ümit Milli takımımıza karşı oynadı. Hem kabiliyet hem de prosedür olarak inşallah A Milli takımda forma giyebilecek durumda. Scout ekiplerimizin büyük çalışması neticesinde Ozan Can ile 4 yıllık anlaşma yaptık. Sözleşmesi 1 Temmuz 2017 tarihi ile geçerli olacak. Birçok kulüp belki şuan bize karşı kızabilir ama önemli bir iş yapıldı. Bursaspor'a önemli bir oyuncunun kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
İmza sonrası kameraların karşısına geçen Ozan Can Kökçü şu ifadeleri kullandı
  • Büyük bir kulüp için imza attım. İnşallah bu formayı uzun yılar giyebilirim. Küçük yaşlardan beri Bursaspor'u yakından takip ediyorum. 2010 yılındaki şampiyonluğu hatırlıyorum. Futbol altyapısı olarak Hollanda'da Groningen'de 5 yıl oynadım. Bu sezon Feyenoord beni transfer etti. Ofansif orta saha oyuncusuyum. Teknik ve hızlı bir oyun stilim var. İnşallah uzun yıllar Bursaspor'a faydalı olurum. Groningen'de hocam Türkiye'de daha önce futbol oynamış Van Gobbel'di. Kendisine Türk futbolunu sorduğum. Kendisi bana “Çok çalışırsan iyi yerlere gelebilirsin” dedi. Benim de seçimim Bursaspor oldu. Bursaspor'da en çok beğendiğim isim kaptan Pablo Martin Batalla. Çok iyi bir futbolcu.

#Ozan Can Kökçü
#Bursaspor
#Fenerbahçe
7 yıl önce
default-profile-img