Spor Sergen Yalçın canlı yayında patladı "Bu arkadaşa haddini bildirin"

Sergen Yalçın canlı yayında patladı: "Bu arkadaşa haddini bildirin!"

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg'in kendisi hakkında yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Yalçın, "TFF’ye rica ediyorum, bu arkadaşa haddini bildirin. Burası kimsenin elini kolunu sallayarak gelip, istediğini konuşacağı bir ülke değil. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Sergen Yalçın canlı yayında patladı: Bu arkadaşa haddini bildirin!
Sergen Yalçın ve yardımcısı Murat Şahin

Sergen Yalçın, katıldığı televizyon programında flaş açıklamalarda bulundu.

MHK Danışmanı Uilenberg'in "Beşiktaş'ın teknik direktörü, kulübede hakemlere büyük baskı oluşturuyor. Yardımcı olmaları gerekirken, zorlanıyoruz" ifadelerine yanıt veren Yalçın, çok sert ifadeler kullandı ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun Hollandalı eski hakemin görevine son vermesi gerektiğini söyledi.

Jaap Uilenberg
Jaap Uilenberg

Haber Global'e konuşan Sergen Yalçın'ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle;

"Beşiktaş camiası sana haddini bildirir"

  • "Bu Uilenberg, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından çağırılmış bir insan. İşi hakem yetiştirmek. Mesela Almanya’ya gidip ‘Bayern Münih’in teknik direktörü hakemler üzerinde baskı yaratıyor’ diyebiliyor mu? Bu arkadaşa birileri bir şeyler fısıldamış bir defa. Bu arkadaş nerden bilir? Diğer teknik direktörler baskı yaratamıyor muymuş? Onlar yetersiz mi? Onlar da yaratsınlar o zaman. Ben 15 tane teknik direktörü çeker gösteririm görürsünüz baskı yapılıyor mu. Şunu merak ediyorum. Buna kim ne fısıldamış buraya geldiğinde? Sen Beşiktaş camiasını nasıl karşına alıyorsun bir defa? Bak ‘Beşiktaş Teknik Direktörü’ diyor, isim vermiyor. Beşiktaş camiasını karşısına alıyor, beni almıyor. Beşiktaş camiası sana haddini bildirir onu bil."

"Kesin 3-5 maç içinde beni atarlar"

  • "TFF’ye döndüğümüz zaman bir yetkili falan varsa bağlansın yayına. Bu adama böyle bir röportaj yapma hakkını nasıl vermiş TFF? Sen yorumcu musun, spor yazarı mısın? Değilsin, hakem eğitmenisin. Sen hakemlere beni hedef gösterdin. Basında açıklama yaptın. Seminerde neler söyledin acaba benimle ilgili, esas onu merak ediyorum. Basına bu kadar kolay, hiçbir şeyden çekinmeden benimle ilgili açıklama yapıyorsan, acaba hakem arkadaşlara neler söyledin sen? Kesin 3-5 maç içinde beni atarlar. Hiç şüphem yok ondan. En ufak saygısızlığım ya da kenarda yanlış bir hareketim olmadığı halde geçen sene de söyledim. 'Beni kimse atamaz kenarda' dedim. Niye? Çünkü ben saygısızlık yapmıyorum, asla hakemlere hakaret etmiyorum. Elini kolunu kaldırmak atılmaysa atsınlar o zaman."

"Sen kimsin de böyle bir açıklama yapıyorsun!"

  • "Sen bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun? Sen hangi vasıfla basına böyle bir açıklama yapıyorsun. Bugün Serdar Tatlı böyle bir açıklama yapar mı? Sen kimsin de böyle bir açıklama yapıyorsun? Senin vasfın ne? Kimsin sen? Sen Beşiktaş Teknik Direktörü ile ilgili böyle bir açıklama yapıyorsun, beni hedef gösteriyorsun. Kısacası 'Bunu atın diyorsun' hakemlere. Seminerde bu hakemlere bu sarı kart, bu kırmızı kartı anlatmıyorlar mı? Beni nereden muhatap aldın? Benimle ne işin var? Niye başka takımın teknik direktörü değil de, Beşiktaş. Hedef mi oldum ben şimdi? TFF’ye rica ediyorum, bu arkadaşa haddini bildirin. Nereye geldiğini, kimle muhatap olduğunu bu arkadaşa haddini bildirin. Burası kimsenin elini kolunu sallayarak gelip, istediğini konuşacağı bir ülke değil. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz. Beşiktaş camiası bildirir, bizim taraftarımız ona haddini bildirir. O yüzden Beşiktaş camiasını karşına alamazsın."

"Yarın atılırsam bunun hesabını kim verecek?"

  • "TFF’den kimse beni aramadı. Kimse özür dilemedi. 'Bu konu bizim dışımıza, kendi kentine gitmiş konuşmuş' demen lazım. Bu adam seni temsil ediyor. TFF’den birisi varsa arasın bize bu konuyu anlatsın. TFF bünyesinde çalışan adam nasıl böyle bir röportaj verebilir? Yarın ben maçtan atılırsam bunun hesabını kim verecek? Hangi sebeple? Şimdi beni hakem dışarıya atarsa bunun sebebini açıklamak zorunda kalacak. Ne yaptım da beni attın. Ben soracağım bunu çünkü. Herkes soracak bunu artık. Bunu basına söyleyen bir adam içeride hakemlere ne anlatmıştır? Veya buna kimler bunu fısıldadı? Dışarıdan birisi geldi mi biz fısıldarız biliyorsun. Var o işler bizde."

"Bu arkadaşın işine son verilmeli"

  • "Şu anda TFF’nin yapması gereken tek şey, bu arkadaşın işine son vermelidir. Hemen. Bununla ilgili de açıklama yapmalıdır, ‘Biz TFF’yiz, bütün kulüplere eşit mesafedeyiz, bizden habersiz böyle bir röportaj yapmıştır, artık federasyonumuzla ilişkisi yoktur’ diye açıklama yapmalıdır. Yoksa taraf olursun sen. Tarafsın sen artık benim için. Ben artık hakem camiasından çekiniyorum. Kenarda kulübede otururum, maç izlerim artık. Kulübede oturuyorsun 'Hocanın enerjisi bitmiş' diyorlar. Ayağa kalkıp itiraz ediyorsun, ‘Amma da itiraz ediyorsun’ diyorlar. Ne yapalım biz?"

Sergen Yalçın: Dördüncü hakem bizi kandırdı
SPOR
Sergen Yalçın: Dördüncü hakem bizi kandırdı

Beşiktaş-Karagümrük maçında yaşanan skandalın görüntüleri ortaya çıktı
SPOR
Beşiktaş-Karagümrük maçında yaşanan skandalın görüntüleri ortaya çıktı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.