|

Sinan Şamil Sam kabri başında anıldı

Türk boksunun yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Sinan Şamil Sam, vefatının yıl dönümünde Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve beraberindekiler tarafından kabri başında anıldı.

Yeni Şafak
10:41 - 1/11/2016 Tuesday
Güncelleme: 10:54 - 1/11/2016 Tuesday
Diğer
Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, karaciğer yetmezliği nedeniyle geçen yıl vefat etmişti.
Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, karaciğer yetmezliği nedeniyle geçen yıl vefat etmişti.

Türkiye Boks Federasyonu Başkan Eyüp Gözgeç ve beraberindekiler Sinan Şamil Sam'ı mezarı başında andı.Geçtiğimiz yıl toprağa verilen Sam'ın ülkemiz sporu ve özellikle boks camiası için çok önemli bir değer olduğunu ifade eden Başkan Gözgeç, "Sinan kardeşimizi ölümünün yıl dönümünde sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz" dedi.
Sinan Şamil Sam, 1974 yılında Almanya'nın Frankfurt kentinde doğdu. 9 defa Türkiye şampiyonluğu kazanan Sam, amatör olarak boks yaparken 1992 Dünya Gençler Şampiyonu, 1993 Avrupa Şampiyonu, 1999 Amatör Dünya Boks şampiyonu oldu. 2000 yılında profesyonelliğe geçen Sam, 2002 yılında Avrupa Şampiyonu oldu. Sam, 2004 yılında Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu unvanını kazandı. "Boğazın boğası" lakabıyla anılan Sam, yaptığı 35 müsabakadan 31'ini kazandı. Bu galibiyetlerin 16'sını rakiplerini nakavt ederek aldı.
#Sinan Şamil Sam
#Eyüp Gözgeç
7 years ago
default-profile-img