Spor Süper Ligde sezonun ilk yarısı seyircisiz oynanacak

Süper Lig'de sezonun ilk yarısı seyircisiz oynanacak

Süper Lig'de 2020-2021 sezonuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi. TFF, daha öncesi yüzde 30 seyirci alınacağını duyurduğu Süper Lig için Bilim Kurulu'nun görüşünü dikkate alarak ligin ilk yarısını seyirciye kapattı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Süper Ligde maçlar seyircili mi oynanacak?
Süper Lig'in ilk yarısında stadyumlara seyirci alınmayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 Sezonunun başlamasına çok az bir süre kala flaş bir karar aldı. TFF, bugün yaptığı açıklamada sezonun ilk yarısını seyirciye kapattığını duyurdu.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

  • "Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir."

Bu gönderiyi Instagram'da gör

TFF'den açıklama: Sezonun ilk yarısı seyircisiz olacak.

Yeni Şafak Spor (@yenisafakspor)'in paylaştığı bir gönderi ()


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.