Özgün Sübhaneke duası okunuşu Subhaneke Türkçe anlamı

Sübhaneke duası okunuşu! Subhaneke Türkçe anlamı

Subhaneke duasının Arapçası, Arapça okunuşu, Türkçe manası yazımızda. İşte her Müslüman'ın ilk öğrendiği dualardan olan Subhaneke duası...

Haber Merkezi Diğer
Sübhaneke duası anlamı! Türkçe ve Arapça Sübhaneke duası okunuşu, fazileti ve meali
​Subhaneke duasının Arapçası, Arapça okunuşu, Türkçe manası yazımızda.

Subhaneke duasının Arapçası, Arapça okunuşu, Türkçe manası yazımızda. Çocukluğumuzdan bu yana herkesin bildiği ve ilk öğrendiği dua subhaneke duasıdır.

SUBHANEKE DUASI ARAPÇA

سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ ﴿﴾ وَتَبَارَكَ اسْمُكَ ﴿﴾ وَتَعَالَى جَدُّكَ ﴿﴾ وَلاَ إِلَهَ غَيْرُكَ

SÜBHANEKE OKUNUŞU

Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârekesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük *) ve lâ ilâhe ğayrük.

SÜBHANEKE TÜRKÇE MEALİ

Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur. Sübhâneke, cenaze namazında parantez içindeki "Ve celle senâük" cümlesi ile beraber okunur.

Ayetel Kürsi anlamı okunuşu ve faydaları! Ayetel Kursi dinle
ÖZGÜN
Ayetel Kürsi anlamı okunuşu ve faydaları! Ayetel Kursi dinle

SUBHANEKE DUASI NEDEN OKUNUR?

Anlatılan rivayetlere göre Sübhaneke duasının sözleri Adem Aleyhisselam’a aittir ve Allah-ü Teala tarafından ona öğretildiği söylenmektedir.

Hz Adem Peygamber yapmaması gereken bir hatayı yaparak kendisine yasak kılınan cennet meyvesinden yedi ve Allah-ü Teala tarafından cezalandırılıp dünya ya gönderildi.

Dünya hayatının Ahiret hayatından zor olduğunu gören ve bu durum karşısında oldukça zorlanan Adem Aleyhisselam Allah’tan af ve özür dilemek için dua etmiştir. Allah-ü Teâlâ onu dünyada yalnız bırakmayıp ona yardım etmiştir.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.