TeknolojiAşırı sıcak ve soğuğa dayanıklı Endüstriyel SD kartlar

Aşırı sıcak ve soğuğa dayanıklı Endüstriyel SD kartlar

Hafıza kartı üreticisi SanDisk endüstriyel kullanım için -40C ve 85C sıcaklıklarına dayanıklı SD kartlar üretti. Western Digital’i hafıza kartı markası SanDisk araçlar ve endüstriyel şartlarda kullanılmak üzere 4 yeni SD kart tanıttı.

Haber MerkeziYeni Şafak
SanDisk'in Endüstriyel kullanım için ürettiği SD kartlar -40C ve 85C gibi sıcaklıklarda çalışabiliyor.
SanDisk'in Endüstriyel kullanım için ürettiği SD kartlar -40C ve 85C gibi sıcaklıklarda çalışabiliyor.

SanDisk firması aşırı sıcak ve soğuğa dayanıklı hafıza kartları üretti. Bu hafıza kartlarının endüstriyel kullanım ve araçlar için üretildiğini belirten firma kartların -40C ve 85C gibi sıcaklıklara dayanıklı olduğunu söyledi. Özellikle sert iklim koşullarında görüntü kaydı yaparken verilerinizi koruyabilecek bu kartlar ile SD kart algısı değişeceğe benziyor.

Yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanabilen SD kartlar otomobiller ve drone’larda kullanılmak üzere tasarlanan Automotive SD ve endüstriyel kullanım için tasarlanan Industrial serisi olarak ikiye ayrılıyor. Toplamda 4 farklı ürün bulunuyor.

SanDisk'in aşırı sıcak ve soğuğa dayanıklı SD kartları

REKLAM

Veri aktarım hızı saniyede 80MB ile 50MB arasında değişiyor. Endüstriyel kart olarak adlandırılan dayanıklı SD kartların fiyatı hakkında bir açıklama yapılmadı. Bu ay sonunda satışa çıkması planlanan SD kart modellerinin sert iklim koşullarında kullanacak olan profesyonel kullanıcılar için muhteşem bir ürün olacak gibi görünüyor.

Hiç suçu yokmuş!
Gündem

Hiç suçu yokmuş!

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, teröristbaşı Gülen’le doğrudan bağlantıları tespit edilen eski Dicle Üniversitesi Rektörü Jale Saraç hakkında skandal bir karara imza attı. Mahkeme, Saraç ile örgütün üniversite imamı Aytekin Sır’ı tahliye etti.
Afrin mafyası
Gündem

Afrin mafyası

PKK’nın Afrin sorumlusu Abdo Hayr, kentteki süper lüks villasında, uyuşturucudan elde ettiği gelirle görkemli bir hayat sürüyor. Uyuşturucu tarlaları, zehir imalathaneleri ve kendisine bağlı yüzlerce teröristi bulunan Hayr’ın en büyük tutkusu ise klasik otomobiller. Hayr, infazları da cins atlarının da bulunduğu çiftliğinde yapıyor.
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın
Gündem

Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın

Adana Ceyhan'da internet üzerinden yayımlanan bir dizide uyuşturucuyu ile suçu ve suçluyu övdükleri ileri sürülen oyunculara polis şafak vakti operasyon yaptı. Diziyi izleyen polis dizi filmi içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğunu belirledi.