Teknoloji Bitcoin 12 günde yüzde 40 değer kaybetti

Bitcoin 12 günde yüzde 40 değer kaybetti

Bitcoin, sert bir düşüş gerçekleştirerek 4 bin doların altını gördü. Son 12 gün içinde yüzde 40 değer kaybeden kripto para birimi 5 yıl önceki seviyelerine geriledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
Bitcoin 12 günde yüzde 40 değer kaybetti
Bitcoin'in değeri 2013'teki seviyelerine geriledi.

Bitcoin, 17 Aralık'ta 19.500 Dolar değere ulaşarak rekor kırmıştı. 2018 yılı içerisinde sert bir düşüşe geçerek Haziran ayında 6.600 Dolar seviyesine düşmüş ve o zamandan beridir de düşüş trendini sürdürmeye devam etmişti.

  • CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son olarak 4.000 Dolar seviyesinin de altını görerek büyük bir darbe daha aldı. $3,667.92 seviyesini gören Bitcoin, yaklaşık %15,5'lik değer kaybı ile son 24 saatteki en düşük seviyesini görmüş oldu.

Bitcoin, iki haneli düşüş oranını yakalayan tek dijital para birimi değil. Bitcoin'in düşüşü ile birlikte düşüş trendini sürdüren diğer para birimlerinden olan Ether, $102.69 seviyesine kadar düşerken, trendden nasibini alan Litecoin $27.56 değerine kadar geriledi.

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde benzer düşüşler de yaşamıştı. Bu yılın başlarında küresel kripto para piyasasında değişen dengeler ile 8.000 Dolar'ın altını görmüştü. Kripto paranın düşüşü sürerken, dünyanın en büyük dijital para biriminin ne zaman toparlanacağı ise hâlâ bir merak konusu olmaya devam ediyor.

Bitcoin bir yıldır ilk kez 5 bin doların altına geriledi
EKONOMİ
Bitcoin bir yıldır ilk kez 5 bin doların altına geriledi

Bitcoin madencilik şirketi iflas etti
TEKNOLOJİ
Bitcoin madencilik şirketi iflas etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.