Teknoloji CES 2019da tanıtılacak teknolojiler ve ürünler

CES 2019'da tanıtılacak teknolojiler ve ürünler

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2019, ABD’nin Las Vegas şehrinde kapılarını açtı. 8K TV’ler, yapay zeka, 5G’li cihazlar, geleceğin otomobilleri ve sanal asistanların görücüye çıktığı CES 2019, bu yıla damga vuracak teknolojilerin ilk tanıtıldığı fuar olacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
CES 2019 kapılarını Las Vegas'ta açtı.
CES 2019 kapılarını Las Vegas'ta açtı.

CES 2019, birbirinden ilginç gösteriler ve ürün tanıtımlarıyla kapılarını açtı. ABD’de gerçekleşen etkinlikte 155’den fazla ülkeden katılan 4 bin 500’ün üzerinde firma en yeni ürünlerini ve teknolojilerini fuarda sergiliyor.

Resmi açılışı dün yapılan CES 2019, 11 Ocak Cuma gününe kadar devam edecek. 185 binden fazla ziyaretçinin katılacağı fuara bu yıl 5G ve yapay zeka teknolojileri damga vuracak.

5G ile birlikte nesnelerin interneti teknolojilerinin hayatımıza katacağı yenilikler, yapay zeka destekli sanal asistanlarla değişen akıllı ev teknolojileri ve uygulamalarının yanı sıra otonom sürüş teknolojilerinin değiştirdiği otomotiv endüstrisi de CES 2019’da yer alacak.


Fuarda yapay zeka destekli sanal asistanlar arasında özellikle Google ve Amazon’un bu alandaki rekabeti ön planda olacak.

Tüketici elektroniği ürünlerinin tanıtıldığı fuarda en dikkat çeken ürünler 8K çözünürlüklü televizyon modelleriyle tanıtılıyor. Oyun dünyasında artırılmış gerçekliğin, ev eşyalarında nesnelerin internetinin ve mobil iletişimdeyse 5G destekli cihaz ve sistemlerin tanıtılacağı fuar ilginç sahne şovlarıyla da her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi odağı olacak.

REKLAM

Samsung CES 2019'da yeni duvar ekranını tanıttı
TEKNOLOJİ
Samsung CES 2019'da yeni duvar ekranını tanıttı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.