Teknoloji Google Asistan destekli akıllı ayna

Google Asistan destekli akıllı ayna

Dijital asistanlar artık banyolara da girdi. Google Asistan destekli akıllı aynayla sabah kalktığınızda trafiğe, hava durumuna, takvim etkinliklerinize ve sabah rutinlerinize görsel olarak ulaşabileceksiniz. CES 2019'da tanıtılan ayna birkaç ay içinde satışa sunulacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak Diğer
Google Asistan destekli akıllı ayna sayesinde sabah kalktığınızda tüm işleriniz tek ekrandan halledebilmek mümkün olacak.
Google Asistan destekli akıllı ayna sayesinde sabah kalktığınızda tüm işleriniz tek ekrandan halledebilmek mümkün olacak.

Son yıllarda dijital asistanların neredeyse tüm cihazlara dahil edildiği bir dönemdeyiz. Dijital asistanların işgal etmediği bir tek banyolarımız kalmıştı. Google Asistan destekli bu akıllı aynayla artık bu da geride kalmış oldu.

Akıllı aynanın içine gömülü ekrandan istediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz.

Capstone Connected Home, Google Asistan teknolojisine sahip bir akıllı aynayı CES 2019’da görücüye çıkararak sanal asistan dönüşümünün vardığı noktayı gözler önüne seriyor. Akıllı ayna, Google Asistan'a komut vermenizi ve hava durumu, trafik bilgisi, takvim etkinliklerinizin yeri ve zamanı gibi bilgileri göstermeyi hatta diş fırçalama ve cilt bakımı gibi rutinlerinizi YouTube ile sıkıcı olmaktan çıkarmayı amaçlıyor.

Akıllı aynanın içine gömülü ekrandan istediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz.

Tasarım açısından akıllı ayna herhangi bir evde hiçbir uyumsuzluk sorunu yaşamadan kullanılabiliyor ve kullanılmadığı sırada sıradan bir ayna gibi görünüyor. Aynayı üreten şirket olan Capstone Connected Home, aynanın önümüzdeki birkaç ay içerisinde satın alınmaya hazır olacağını açıkladı ancak firma tarafından aynanın fiyatı açıklanmadı.

CES 2019'da tanıtılan en ilginç 9 ürün
FOTOĞRAF 10
Title
Katlanabilir televizyon: LG Signature OLED TV R televizyon anlayışımızı değiştireceğe benziyor. CES 2019’da katlanabilir televizyonların olacağı önceden de konuşuluyordu. Tek tuşla yüksekliği ayarlanabilen ve katlanabilen bu cihaz Alexa, Apple Air Play 2 ve Homekit desteği de sağlıyor.
Title
Samsung Micro LED TV: Samsung’un geçtiğimiz yıl tanıttığı duvar boyutundaki The Wall’ın bir küçük versiyonu olan MicroLED TV QLED ve OLED teknolojilerini birleştiriyor. 75 inç büyüklüğündeki yeni televizyon tek kişilik yatak büyüklüğünde.
Title
Çamaşır katlama makinesi: Foldimate markası geçtiğimiz yıl tanıttığı makinenin çalışır bir prototipini CES 2019’da sergiliyor. Firma tarafından henüz cihazın satış bilgileri açıklanmadı.
Title
ASUS ROG Mothership: ASUS’un performans için ürettiği bu ikisi bir arada cihazın devasa ekranı klavyesinden ayrılabiliyor. Cihaz bu yılın ilk yarısında piyasaya sürülecek.
Title
LG Cinebeam Laser 4K: Kısa mesafeden 4K görüntü yansıtabilen LG projeksiyon alanında öne çıkan ürünlerden biri. 90 inç görüntü için 5, 120 inç görüntü için ise sadece 17cm mesafeye ihtiyaç duyuyor.
Title
Akıllı tuvalet: Amazon Alexa desteği sunan bu klozetlerde oturak ısıtması, sifon kontrolü, temizleme ve kurulama fonksiyonları yer alıyor.
Title
Akıllı kapı zili: Apple’ın akıllı ev teknolojisi Homekit uyumlu ürünler üreten Netatmo, toza ve suya dayanıklı yüz tanıma teknolojisine sahip akıllı zilini CES 2019’da sergiliyor. Kızılötesi ve gece görüş özellikleri olan kapı zili kapınızı çalan herkesin fotoğrafını çekebiliyor.
Title
Matrix Powewatch 2: Güneş enerjisi ve termo elektrik şarj özelliklerini birleştiren akıllı saati kullanmak için şarj aletine ihtiyacınız yok. Saatte yalnızca adım sayar, nabız ölçer ve GPS özellikleri var.
Title
Heatworks karaf: Bu karaf Ohmic Array adlı bir teknoloji kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde karaf su moleküllerinin titreşim hızlarını değiştirerek çok çok hızlı suyu ısıtıp soğutabiliyor.
Title
Las Vegas'ta düzenlenen CES 2019 birbirinden ilginç ürünlere sahne oldu.
CES 2019'da tanıtılan en ilginç 9 ürün
CES 2019 en yeni teknolojik cihazların tanıtımlarıyla kapılarını ziyaretçilere açtı. Las Vegas'ta gerçekleşen etkinlikte birbirinden ilginç teknolojik ürünler sergileniyor. Bu yıl tanıtılan en ilginç ürünleri listeledik.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.