Teknoloji Google Bitcoin teknolojisi kullanacak

Google Bitcoin teknolojisi kullanacak

Teknoloji devi Google, Bitcoin'de kullanılan Blok Zincir teknolojisine benzer bir teknoloji üzerinde çalışmaya başladı. Kripto paralarla beraber hayatımıza giren teknolojiyle firma rakiplerine büyük bir fark atabilir.

Haber Merkezi Diğer
Google özellikle bulut hizmetleri için Block Zincir teknolojisini geliştiriyor.
Google özellikle bulut hizmetleri için Block Zincir teknolojisini geliştiriyor.

Google bulut depolama servisleri için Blok Zincir teknolojisiyle bağlantılı bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. Bu durum verilerin daha güvenli bir şekilde depolanacağı anlamını taşıyor. Google’ın en çok kullanılan servisleri bulut sistemleriyle entegre olarak çalışıyor.

Teknoloji devinin Blok Zincir teknolojisi adımıyla rakiplerine önemli bir fark atacağı belirtiliyor. Bloomberg’in haberine göre Google’ın yeni kurulan bu sistemi diğer şirketlere pazarlamak istediği de belirtiliyor.

Google, bulut sistemleri için blok zincir teknolojisini henüz bu kadar yaygın değilken test etmeye başlamıştı. Şirket çeşitli ülkelerde kripto paralar hakkında konferanslar bile düzenledi. Alphabet’te kısa bir süre önce Ripple’a büyük çaplı yatırım yapmıştı.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.