Teknoloji Instagram hesap onaylama özelliği herkese gelmeye hazırlanıyor

Instagram hesap onaylama nasıl yapılır?

Instagram hesap onaylama özelliği herkese gelmeye hazırlanıyor

Instagram, kullanıcıların hesap onaylama talebinde bulunmasını sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Instagram, hesap onaylama özelliğini herkesin kullanımına sunmaya hazırlanıyor.
Instagram, hesap onaylama özelliğini herkesin kullanımına sunmaya hazırlanıyor.

Instagram, son zamanlarda yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Birkaç gün önce bana soru sor özelliğini yayına alan Instagram, şimdi de kullanıcıların hesap onaylama talebinde bulunmasını sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre, uygulama üzerinden kullanıcılar doğrudan onaylı hesap için başvuruda bulunabilecek. Gönderilen talepleri inceleyen Instagram, uygun gördüğü profillere, hesabın onaylı olduğuna dair mavi tik sembolü verecek.

Yeni Şafak Gazetesi Instagram hesabı, mavi tik almış onaylı bir hesap.

Instagram hesap onaylama nasıl yapılır?

Instagram'ın yeni özelliği şimdilik test aşamasında olduğu için sınırlı sayıda kullanıcıya sunulmuş durumda. Hesap onaylama özelliği ilerleyen dönemlerde bütün kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Instagram hesap onaylama ne demek?

Bazı hesaplar Instagram tarafından doğrulanarak kimliklerinin gerçek olduğu bilgisi insanlara sunulmaktadır. Bir hesap doğrulandığında, aramada ve profilinde hesap adının yanında mavi bir doğrulanmış simgesi görünür.

Doğrulanmış simgeleri olan hesaplar Instagram'daki tanınmış kişilere, ünlülere ve global markalara aittir. Bu hesaplara doğrulanmış simgesinin verilmesinin sebebi, taklit edilme olasılıklarının yüksek olmasıdır.

Instagram hesap silme! Instagram hesabı kapatma! Instagram hesap dondurma!
ÖZGÜN
Instagram hesap silme! Instagram hesabı kapatma! Instagram hesap dondurma!
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.