Teknoloji Madenciliğe 12 ay yasak getirdi

Madenciliğe 12 ay yasak getirdi

ABD’nin Washington eyaletindeki Ephrata Belediyesi, önümüzdeki 12 ay boyunca kripto para madenciliği yapılmasını yasakladı. Alınan bu kararla birlikte kripto madenciliğinin elektrik alt yapısına etkileri de araştırılacak.

Haber Merkezi Diğer
Madenciliğin yasaklanmasında yerel halkın gürültüden şikayet etmesi en büyük faktör olarak görülüyor.
Madenciliğin yasaklanmasında yerel halkın gürültüden şikayet etmesi en büyük faktör olarak görülüyor.

Yerel basında yer alan habere göre, karar, yerli halkın kripto para madenciliği yapan tesislerin gürültüsünden şikayetçi olmaları ve yetkililerin, işletmelerin bölgenin elektrik altyapısı üzerindeki etkisini belirlemek istemeleri üzerine alındı.

NTV’nin haberine göre Belediye Meclisi üyelerinden Kathleen Allstot, geçici yasağın yetkililerin bölgede kripto para madenciliğine izin verip vermeme konusunda düşünmelerine yardımcı olacağını ve bölgeye elektrik veren şirketin kripto para madenciliğine nasıl enerji sağlayacağını belirlemesi için de zaman tanıyacağını ekledi.

Karara red oyu veren tek meclis üyesi olan Matt Moore ise, alınan kararın ekonomik boyunu düşündüğünü söyledi ve “Ekonomi karar alma konusundaki esas değişken, eğer bu işin ekonomiye katkısı varsa, bu katkıyı kullanma şansını bir kenara atmak istemiyorum” dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.