Dünya Irakın yeni Dışişleri Bakanı Fouad Baki oldu

Irak'ın yeni Dışişleri Bakanı Fouad Baki oldu

Irak’ta Mayıs ayında göreve gelen Başbakan Mustafa el-Kazimi hükümetinde Dışişleri Bakanı adayı olarak gösterilen Fouad Baki'nin parlamentodan onay aldığı bildirildi.

Haber Merkezi DHA
Bakan değişti.
Bakan değişti.

  • Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, sadece 15 bakanın güvenoyu alarak Meclis’ten geçebildiği 22 kişilik kabinesinde Dışişleri Bakanı adayı olarak gösterilen Fouad Baki'nin parlamentodan onay aldığı kaydedildi.

Eylemlerin hedefi Beyaz Saray:  ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti
DÜNYA
Eylemlerin hedefi Beyaz Saray: ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti

Kazımi, kabine üyelerinin tamamlanması için siyasi gruplardan destek isterken, ülkedeki mali krizin nedenini ise “hazinenin boş olması” ile açıklamıştı. Irak'ta 7 Mayıs'ta Kazimi hükümeti 15 bakanı güvenoyu alırken, 5 bakan onay alamamıştı. Dışişleri Bakanlığı'n da olduğu 2 bakanlığın oylaması ise ertelenmişti.

Abone Ol Google News
Yeni yatırımcılar kapımızı çalıyor
Ekonomi

Yeni yatırımcılar kapımızı çalıyor

Pandemi sürecindeki başarı, yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor. Türkiye’nin kapısının çalındığını aktaran Cumhurbaşkanı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, ‘’Uluslararası şirketler, pandemi sürecinde neler yapıldığına bakıyor. Bu Türkiye için kıymetli bir kriter’’ dedi. Yatırım kararı alınmış ve 2021’in sonuna kadar tamamlanması beklenen 52 tane uluslararası yatırım projesi takip ettiklerini belirten Dağlıoğlu, projelerin yatırım bedelinin yaklaşık 4 milyar dolar, taahhüt edilen istihdamın ise 10 bin 500 kişi olduğunu ifade etti.
BAE ateşle oynuyor
Dünya

BAE ateşle oynuyor

18 Mayıs’ta Hafter’in işgalinden kurtarılan ve Türkiye’nin üs kuracağı belirtilen Vatiyye Üssü’ne hava saldırısı düzenlendi. Libya ordusunun yürüttüğü “Öfke Volkanı Operasyonu” sözcülerinden Abdulmalik el-Medeni saldırıyı Mısır’dan havalanan BAE uçaklarının düzenlediğini duyurdu. Libya Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin Nemruş da “uyun bir zaman ve mekanda karşılık verilecektir” dedi.
İşgalci İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
Dünya

İşgalci İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İşgalci İsrail'in savaş uçakları, Gazze'nin doğusundaki Zeytune bölgesinin tarım arazilerinde yoğunlaşan hava saldırıları düzenledi. Saldırıların ardından ölü ya da yaralı olup olmadığına dair bilgi verilmedi. İşgalci İsrail ordusu, söz konusu saldırının Gazze'den fırlatılan roketlere karşılık olduğunu iddia etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.