Dünya Mayınlı ceset var

Mayınlı ceset var

ABD’nin eğitip donattığı PKK, arazide tuzakların binbir türlüsüne imza atıyor. Teröristler bazı köylerde zeytin depolarından cesetlere kadar her yeri mayınladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TSK ve ÖSO, PKK’dan kurtardıkları köylerde örgütün kaçarken gizlediği mayın ve patlayıcıları temizliyor.
TSK ve ÖSO, PKK’dan kurtardıkları köylerde örgütün kaçarken gizlediği mayın ve patlayıcıları temizliyor.

PKK bu yönteme işgal ettiği bölgelerden kaçmadan önce TSK ve ÖSO birliklerinin ilerlemesini yavaşlatmak ve sivillerin evlerine geri dönmesinin önünü kapatmak için başvuruyor. TSK ve ÖSO, PKK’dan kurtardıkları köylerde örgütün kaçarken gizlediği mayın ve patlayıcıları temizliyor. 5 Şubat’ta PKK’dan temizlenen Dikmetaş köyünde bu yönde birçok tuzağa rastlandı. ÖSO komutanlarından Ebu Ahmet Şami, “Köyü ele geçirdikten sonra PKK’nın köydeki sivillere ait evleri mayınladığını fark ettik. PKK her yere mayın ve patlayıcı saklamış. Onları temizlemeye devam ettiğimiz için şimdilik köylülerin evlerine dönmesine izin vermiyoruz” dedi. Ebu Ahmet Şami, “Köyden kaçan teröristler, halkın geçim kaynağı zeytinlerini sakladığı depoları bile mayınlamışlar. Hatta köyde bıraktıkları kendi terörist arkadaşlarının cesetlerini bile mayınlamışlar. PKK, köylüleri zorla evlerinden çıkarttıktan sonra her yere bombalı tuzaklar yerleştirmiş” diye konuştu.

Bunlar hiç Osmanlı
tokadı yememiş
GÜNDEM
Bunlar hiç Osmanlı tokadı yememiş

Hedef İskenderun’du
DÜNYA
Hedef İskenderun’du

Çifte mevzi ABD aklı
DÜNYA
Çifte mevzi ABD aklı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.