Ekonomi Beş parasız ABDye gitti en başarılı göçmen belli oldu

Beş parasız ABD'ye gitti en başarılı göçmen belli oldu

Beş parasız ABD'ye gitti en başarılı göçmen belli oldu

2001 yılında ABD'ye geldiğimde cebimde bir dilim pizza alacak parası yokken iş hayatına atılan Türk girişimci Hakkı Akdeniz, New York açtığı 7 şubeli pizza restoranları ile ABD'nin en başarılı göçmen ödülüne layık görüldü. Akdeniz, ''Her çarşamba evsizlere, ihtiyaç sahiplerine yüzlerce dilim pizza, ayakkabı, kıyafet götürüyoruz. Ne kadar verirsem o kadar çok kazanıyorum" açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi AA
Ünlü Türk pizzacı Hakkı Akdeniz
Ünlü Türk pizzacı Hakkı Akdeniz

New York'ta yaşayan ünlü Türk pizzacı Hakkı Akdeniz, başarılı göçmen ödülüne layık görüldü.

Ellis Island Honors Society ve Amerikan Göçmen Cemiyeti tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen, sunuculuğunu ABD'de yaşayan ünlü Türk cerrah Dr. Mehmet Öz'ün yaptığı “Beacon Awards” töreninde başarılı göçmenlere ödül verildi.

Çok sayıda yoksul aileye de yardım yapıyor

Amerikan Göçmen Cemiyeti Başkanı Murat Köprülü, ilk kez düzenlenen bu ödül töreninin çok önemli bir girişim olduğunu belirterek, ABD'deki genç göçmenleri ve yeni girişimlerde bulunanları ödüllendirmek istediklerini söyledi.

  • New York'ta 7 şubesi bulunan Hollywood ünlülerinin sıklıkla ziyaretettiği "Champion Pizza" dükkanının sahibi Hakkı Akdeniz, yoksullara ve evsizlere yaptığı yardımlarla da biliniyor.

'Ne kadar verirsem o kadar çok kazanıyorum'

Akdeniz, ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “2001 yılında ABD'ye geldiğimde cebimde bir dilim pizza alacak bir dolarım yokken bugün şimdi her çarşamba evsizlere, ihtiyaç sahiplerine yüzlerce dilim pizza, ayakkabı, kıyafet götürüyoruz. Ne kadar verirsem o kadar çok kazanıyorum.” dedi.

  • Ödül töreninde birlikte oturduğu içlerinde CEO'ların da olduğu insanların hiçbirinin kendisinin bir zamanlar evsiz olduğunu bilmediğini anlatan Akdeniz, ödülünü alırken anlattığı yaşam öyküsüyle de büyük alkış aldı.

Akdeniz, New York Valisi Andrew Coumo'dan iki, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'den bir, New York Senatörü ve Senato Azınlık Lideri Demokrat Chuck Schumer'dan bir olmak üzere birçok kuruluştan toplam 12 ödül aldığını söyledi.

Gecede Türk cerrah Öz'ün kızı, sağlık programı sunucusu ve beslenme uzmanı Daphne Öz de ödüle layık görüldü.

Solucan ile saadet zinciri kurdular
EKONOMİ
Solucan ile saadet zinciri kurdular

Dev şirket konkordato talebini geri çekti
EKONOMİ
Dev şirket konkordato talebini geri çekti

Ticaret Bakanı'ndan ihracatçıya destek müjdesi
EKONOMİ
Ticaret Bakanı'ndan ihracatçıya destek müjdesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.