|

İşte Doğan Medya Grubu'nun satış fiyatı

Dün gündeme düşen Doğan Medya Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satıldığına yönelik iddialara şirketten ilk açıklama geldi. Doğan Medya Grubu KAP'a yaptığı açıklamadasatış görüşmelerini doğruladı. Peki Doğan Medya Grubu ne kadar satıldı? Doğan Medya Grubu'nda hangi yayınlar var? İşte Doğan Medya Grubu'nun resmi açıklaması...

Yeni Şafak
07:44 - 22/03/2018 Perşembe
Güncelleme: 09:14 - 22/03/2018 Perşembe
Yeni Şafak
Doğan Holding'ten KAP'a satış açıklamasını yaptı.
Doğan Holding'ten KAP'a satış açıklamasını yaptı.

Doğan Medya Grubu ve Demirören Medya Grubu arasında satış ve devir konusunda görüşmelere başlandı.

Doğan Holding'ten KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimiz'in aralarında
Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. ("Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. ("CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D Smart")
'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Bir milyar yüz milyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekiz yüz doksan milyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır" denildi.
#Doğan Medya Grubu
#KAP
#Açıklama
#Demirören Medya Grubu
6 yıl önce