Ekonomi Kilosu 15 liradan kapış kapış gitti

Kilosu 1.5 liradan kapış kapış gitti

120 ton patatesi kilosu 50 kuruştan işçilere dağıtarak gündeme gelen işçi yardımlaşma derneği bu sefer de kilosu 1.5 liradan şeker sattı. Derneğin Düzce’de bir fabrika önünde satışa çıkardığı 6 ton şeker kısa bir süre içerisinde kapış kapış tüketildi.

Haber Merkezi IHA
10 kiloluk şeker çuvalları işçilere 15 liradan verildi.
10 kiloluk şeker çuvalları işçilere 15 liradan verildi.

Düzce’de fabrika işçileri tarafından kurulan İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, meslektaşları için yaptıkları sosyal yardım çalışmalarına devam ediyor.

6 ton şeker dağıttı

Yaşanan ekonomik sıkıntıların önüne geçmek ve işçilere destek olmak amacıyla iş adamlarının desteğiyle aldıkları 120 ton patatesi kilosu 50 kuruştan daha önce işçilere dağıtan dernek, bu kez de 6 ton şekeri kilosu 1.5 TL’den işçilere dağıttı.

Kilosu 1.5 lira şeker için işçiler uzun kuyruklar oluşturdu.

Kapış kapış gitti

Kamyona yükledikleri şekerleri fabrika önüne getiren dernek üyeleri, mesai çıkışı meslektaşlarına ucuz şekerleri alma fırsatı sundu. Dernek üyeleri tarafından dağıtılan 6 ton şeker, kapış kapış tüketildi. Dağıtımlarda ayrıca 25 ton odunu, belirlenen işçi ailelerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

6 ton şeker çok kısa bir süre içerisinde satıldı.

'Arkadaşlarımızın sofralarına destek oluyoruz'

Amaçlarının çalışan meslektaşlarının mutfaklarına katkı yapmak olduğunu belirten Düzce İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Mıhçı, “Düzce ve Düzce’de ki işçilerin yanında olmaya devam edeceğiz. Dayanışma ve yardımlaşma içerisinde hep beraber mutluyuz. Derneğimize duyan Düzceli olsun, Düzce’nin dışından olsun ağabeylerimiz, dostlarımız destek veriyor. Bizde o desteklerin karşılığında hem derneğimize katkı sağlıyoruz hem de arkadaşlarımız sofralarına destek oluyoruz. Fabrikanın ön tarafında yaklaşık 25 tona yakın odun var. Odunları daha önce belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak vereceğiz. 6 ton şekeri ise personellere çok cüzi bir miktarda 10 kilosunu 15 lira olmak üzere dağıtıyoruz” dedi.

15 liradan satıldı kapış kapış gitti
OYNAT 00:43
15 liradan satıldı kapış kapış gitti
Düzce'de fabrika işçilerinin kurduğu yardımlaşma derneği tarafından fabrika önünde 10 kilosu 15 TL'den satılan 6 ton şeker kapış kapış tüketildi.

Savunma sanayisi ihracat rekoru kırdı
EKONOMİ
Savunma sanayisi ihracat rekoru kırdı

Akaryakıtta çifte fiyat planı: Komisyon alınabilir
EKONOMİ
Akaryakıtta çifte fiyat planı: Komisyon alınabilir

Büyükçekmece Yat Limanı için durdurma kararı
EKONOMİ
Büyükçekmece Yat Limanı için durdurma kararı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.