Ekonomi Migros market zincirinin 25 mağazasını devralıyor

Migros market zincirinin 25 mağazasını devralıyor

Migros, market zinciri, Ay-Mar'ın Trabzon ve Giresun illerinde işletilen 25 adet mağazasını devralmak için sözleşme imzaladı. Söz konusu devir işlemine ilişkin izin alınması için 8 Kasım 2021 tarihinde Rekabet Kurumu'na başvuru yapılmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​​Migros Ay-Marın iki ildeki 25 mağazasını devralıyor
Foto/arşiv

Migros'un açıklamasında, devir işleminin gerçekleşmesi için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldığı belirtildi.

Migros'tan KAP'a yapıla açıklama şöyle: Şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda; Ay-Mar Ticaret Limited Şirketi (satıcı) tarafından Trabzon ve Giresun illerinde işletilmekte olan 25 adet mağazanın kiracılık hakkının ve kira sözleşmelerinin, sabit kıymetleri ile birlikte Şirketimize devri hususunda Şirketimiz ile satıcı arasında devir sözleşmesi imzalanmıştır.

Devre konu 25 mağaza içerisinden devir şartlarını yerine getiremeyen mağazaların varlığı halinde, bu mağazaların Şirketimize devri gerçekleşmeyecektir.

Söz konusu devir işlemine ilişkin izin alınması için 8 Kasım 2021 tarihinde Rekabet Kurumu'na başvuru yapılmıştır. Devir işlemleri, Rekabet Kurulu'nun izin kararı sonrasında gerçekleştirilecektir.

Borsa güne rekorla başladı
EKONOMİ
Borsa güne rekorla başladı

Benzine indirim geliyor
EKONOMİ
Benzine indirim geliyor

Dolar güne kaç liradan başladı?
EKONOMİ
Dolar güne kaç liradan başladı?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.