Ekonomi Shibanuma soya sosu Soshico ile Türkiyede

Shibanuma soya sosu Soshico ile Türkiye'de

JETRO Başkanı-Yönetim Kurulu üyeleri, SushiCo’nun yönetim kurulu ile üst düzey yöneticilerinin, Shibanuma başkanının da katılımı ile 05 Eylül Perşembe günü Wyndham Grand Levent’te gerçekleşen lansmanda, JETRO’nun desteği ile gerçekleşen SushiCo-Shibanuma iş birliği duyuruldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
SushiCo
SushiCo

1688 yılında kurulmuş olan 3 asırdan bu yana geleneksel Japon Soya Sosu üreten “Shibanuma" markası, sadece “SushiCo" müşterilerine sunulmak üzere Türkiye’ye getiriliyor.

Dünyaca ünlü şeflerin “Avrupa’nın soya sosu algısını değiştiren sos”, “Belirgin bir şekilde lezzetinde 300 yıllık bir tarih yatıyor”, “Daha önce tecrübe etmediğim ölçüde hareketli bir tat” cümleleri eşliğinde övgülerle ifade edilen “Shibanuma” soya sosu artık Türkiye’de ve sadece SushiCo şubelerinde.

JETRO (Japon Dış Ticaret Teşkilatı) desteği sayesinde direkt Japonya’dan ithal edilen nadir Japon gıda ürünlerinden biri olacak.

Soya sosunun perakende olarak satışı yapılmayacak, sadece SushiCo şubelerinde yemek yiyen müşterilere, yemeklerinde kullanması için sos olarak sunulacaktır.

Lansmanın açılış konuşmasını yapan JETRO Başkanı Sano Mitsuaki, “Öncelikle lezzetli Japon mutfağını ve Japon yeme-içme kültürünü Türk insanıyla buluşturduğunuz için siz değerli SushiCo restoran müdürlerine ve yetkililerine bir Japon olarak minnettarlığımı ve en içten teşekkürlerimi iletmek isterim. Japonya’dan doğrudan yapılan gıda ithalatı sınırlı olup, SushiCo yetkilileri ve Shibanuma Soya Sosu başkanının özverili çalışmaları ile Japonya’da üretilmiş gerçek bir soya sosunun doğrudan Japonya’dan ithalatı gerçekleşmiştir. SushiCo zincir restoranlarının tanıtımı ile de geniş kitlelere ulaşmayı başaracağından şüphem yoktur. Bu iş birliği, Türkiye’de orijinal Japon gıda ürünlerinin bilinilirliği ve doğru tanınması açısından ilk başarı hikayesidir Bugün bu törende SushiCo yetkililerine minnettarlığımızı sunmak üzere; Japonya Tarım, Orman ve Balıkçılık Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez, Japon gıda ürünlerinin bilinilirliğine katkıda bulunan bir restorana yani SushiCo’ya, sertifikasını takdim etmek üzere bulunuyoruz. Bu sertifika, Japon yemek kültürünü ve gıda ürünlerini tanıtan, mutfağın değerlerini kavramış restoranlara ve dükkanlara verilmektedir. Dünya genelinde 4265 mekanın almaya hak kazandığı bu sertifikayı, huzurlarınızda sushico’ya takdim etmekten büyük gurur duymaktayım.” dedi.

JETRO Başkanı Sano Mitsuaki’den sonra, SushiCo Genel Müdürü Özkan Keskin yaptığı değerlendirmede, “Temeli 1997 Yılında atılan ve bugüne kadar hizmete açtığı restoranlarla Türkiye’deki Japon mutfağının gelişimine önemli katkılarda bulunan markamız, bugün de JETRO aracılığı ile aldığı “Japanese Food Supporter” sertifikasıyla ülkemizdeki gastronomi sektörüne değer katmaya devam etmektedir. Japon mutfağını Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmek üzere planladığımız 2018 Ekim ayındaki Japonya seyahatimizde edindiğimiz tecrübeler ve bugün geldiğimiz noktada kaliteli ve doğru ham madde ile yemek arasındaki coğrafi ve geleneksel işareti kendi topraklarından temin ederek, misyonumuza devam etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünkü buluşmamızın en önemli amaçlarından biri de, JETRO-Shibanuma ve SushiCo’yu bir araya getiren süreçleri ve bu süreçler içinde aktif rol oynayan kişilerin harcadıkları enerjiyi birinci ağızdan duymuş ve ortak hikâyemize tanık olmuş oldunuz. Bizim ve Japon dostlarımız için önemli olan, sushico’nun franchise yöneticileri olarak bu başarı hikâyemizin müşterilere aktarılmasında köprü rolü olmanızı çok önemsiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Shibanuma’nın Başkanı Bay Shibanuma’nın da misafir olarak yer aldığı buluşmada, gerçekleştirilen konuşmaların ardından salondaki davetlilere sushi çeşitleri eşliğinde, Japonya’dan ithal edilen 3 asırlık bir geleneğin lezzetini bünyesinde barındıran, soya soslu lezzetler tadımı yaptırılarak etkinlik sona erdi.

Balıkçılar el bombalarını buldu

Balıkçılar
el bombalarını buldu

Jandarma ekipleri parmak izi çalışması yaptı.
21 rejim hedefi yerle bir edildi

21 rejim hedefi
yerle bir edildi

​Alçak saldırı sonrası misliyle karşılık verildi.
CHPli idareciler talan etti

CHP'li idareciler talan etti

Erdoğan, Yalova'daki vurgunu eleştirdi.
İçime hançer <br>gibi saplandı

İçime hançer
gibi saplandı

Soylu'dan Gül'ün Gezi olayları hakkındaki sözlerine: Yazıklar olsun.
Yol haritası belirlendi

Yol haritası belirlendi

Erdoğan'dan diplomatik görüşmelerden sonra açıklama.
2 aile daha katıldı

2 aile daha katıldı

​HDP önündeki evlat nöbetine katılım her geçen gün artıyor.
Katilinin avukatına soruşturma

Katilinin avukatına soruşturma

Duruşmada söylediği sözler büyük tepki toplamıştı.
Türk noktasının koordinatlarını gönder

Türk noktasının koordinatlarını gönder

Esed rejiminin kasıtlı olarak saldırdığının telsiz kayıtları ortaya çıktı.
Soyadı e-Devlet'ten değiştirilecek

Soyadı e-Devlet'ten değiştirilecek

​Soyadını değiştirmek isteyenlere büyük kolaylık.
Ölü sayısı<br> 5'e yükseldi

Ölü sayısı
5'e yükseldi

İran'da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor.
Sınıf geçme sistemi değişiyor

Sınıf geçme sistemi değişiyor

​Bakan Selçuk: Çalışan ve çalışmayan çocuk arasında ayrım olmalı.
"İttifakı gizlemeyelim"

"İttifakı gizlemeyelim"

​HDP'den gizli ittifak ortağı CHP'ye çağrı geldi.
FETÖ'den<br>9 yıl hapis istemi

FETÖ'den
9 yıl hapis istemi

​ÖSYM eski Başkanı Demir hakkında dava açıldı.
Gelin arabasıyla kuyumcuyu soydular

Gelin arabasıyla kuyumcuyu soydular

200 bilezik ve 40 bin lirayı alıp kaçtılar.
Bit pazarından<br> tarih çıktı

Bit pazarından
tarih çıktı

​Topladığı Hac hatıralarına gözü gibi bakıyor.
Sınırda korku yükseldi

Sınırda korku yükseldi

TIR şoförlerinin anlattıkları tedirginliği gözler önüne serdi.
Tüm zamanların rekorunu kırdı

Tüm zamanların rekorunu kırdı

​Ölümcül virüs salgını altını rekora taşıdı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.